Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2019, 11:48

autor: Aquma

Control z nowym gameplayem prezentującym ray tracing

Deweloper Remedy Entertainment zaprezentował kolejny gameplay z gry Control. Dwuminutowy materiał przedstawia metody implementacji głośnej technologii ray tracingu.

Ray tracing w Control na nowym gameplayu. - Control z nowym gameplayem prezentującym ray tracing - wiadomość - 2019-03-19
Ray tracing w Control na nowym gameplayu.

CONTROL W SKRÓCIE:

  1. Producent: Remedy Entertainment
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: akcja
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: lato 2019 r.

Studio Remedy Entertainment – twórcy m.in. dwóch pierwszych części Max Payne oraz Alan Wake – zaprezentowało kolejny gameplay trailer swojej nowej produkcji, czyli gry akcji Control. Dwuminutowy materiał skupia się na implementacji ray tracingu w czasie rzeczywistym i przedstawia poszczególne sposoby wykorzystania technologii promowanej przez Nvidię.

Trzeba przyznać, że różnica w jakości oprawy graficznej po aktywowaniu wspomnianej funkcji jest widoczna gołym okiem. Ray tracing skutkuje nie tylko wiarygodniejszymi odbiciami, ale też zdecydowanie bardziej realistycznym oświetleniem (zwróćcie uwagę na ściany i korony drzew w pierwszej scenie). Największe wrażenie robi bez wątpienia gra cieni, którą można zaobserwować w ostatnich kilkunastu sekundach filmu.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w finalnej wersji gry ray tracing będzie odpowiednio zoptymalizowany. Pierwsze stworzone przez studio Remedy Entertainment demo tej technologii, zaprezentowane w październiku zeszłego roku, również robiło doskonałe wrażenie, ale wymagało olbrzymiej mocy obliczeniowej – do pokazu w rozdzielczości 1080p wykorzystano wówczas potężnego GeForce’a RTX 2080 Ti.

Przypominamy, że Control jest trzecioosobową strzelanką science fiction, w której gracz wciela się w Jesse Faden – kobietę, która stara się powstrzymać inwazję sił nie z tego świata, wykorzystując do tego celu transformujący się pistolet oraz szereg telekinetycznych mocy, pozwalających m.in. na ciskanie przedmiotami i przeciwnikami. Produkcja ukaże się latem tego roku na komputerach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Control – strona oficjalna