Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 13:09

autor: Aquma

Fortnite dostał event powiązany z serią Borderlands

W Fortnite pojawiło się wydarzenie Fortnite X Chaos powiązane z cyklem strzelanek z elementami RPG Borderlands. Event został wprowadzony wraz z najnowszą aktualizacją o numerze 10.20.

Kolejny event w Fortnite. - Fortnite dostał event powiązany z serią Borderlands - wiadomość - 2019-08-27
Kolejny event w Fortnite.

W Fortnite rozpoczął się event pod nazwą Fortnite X Chaos, który jest powiązany z serią strzelanek z elementami RPG Borderlands (w związku ze zbliżającą się premierą trzeciej części wspomnianego cyklu). Wydarzenie zostało wprowadzone w najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 10.20. Poniżej znajdziecie film podsumowujący najważniejsze z nowości dodanych właśnie do gry Epic Games.

Podobne eventy nie są w przypadku Fortnite niczym szczególnym. Firma Epic Games regularnie oferuje swoim graczom nawiązania do różnych marek należących do innych koncernów - np. Johna Wicka czy komiksowego uniwersum Marvela. Tym razem mamy jednak do czynienia z crossoverem” z inną grą wideo. Co dokładnie otrzymaliśmy? Modyfikację planszy, dzięki której pojawiła się na niej międzywymiarowa szczelina prowadząca na planetę Pandora (jest to miejsce, w którym toczy się akcja pierwszych dwóch części cyklu Borderlands). Nie zabrakło też nowych wyzwań, skórek i przedmiotów kosmetycznych powiązanych z dwiema ikonicznymi postaciami - Psycholem oraz Claptrapem.

Jedno jest pewne - z marketingowego punktu widzenia jest to bardzo dobry ruch dla obydwu firm. Marka Borderlands ma już swoje lata (ostatnia część to Pre-sequel z 2014 roku), a Fortnite jest produkcją zdominowaną przez młodsze pokolenie graczy, które dotychczas mogło nie mieć okazji do odwiedzenia planety Pandora. Nawiązanie do wspomnianego cyklu w megahicie battle royale może zwrócić uwagę i przyczynić się do poprawienia sprzedaży. Warto zaś pamiętać, że Epic Games ma żywotny interes w tym, by Borderlands 3 osiągnęło sukces - gra jest w końcu flagowym tytułem ekskluzywnym platformy Epic Games Store.

  1. Borderlands 3 - strona oficjalna
  2. 5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów
  3. Fortnite - strona oficjalna