Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 13:54

autor: "Vergil"

Chernobylite na obszernym gameplayu

Polskie studio The Farm 51 opublikowało obszerny gameplay z gry Chernobylite, która zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Możemy na nim zobaczyć infiltrację elektrowni w Czarnobylu, a także przekonać się, w jaki sposób zawaliłoby się Oko Moskwy, gdyby ktoś zdecydował się je wysadzić.

Choć targi gamescom 2019 dobiegły końca, wciąż dociera do nas ich echo. Dzisiaj ekipa The Farm 51 opublikowała długi gameplay ze swojego najnowszego dzieła, czyli survival horroru pod tytułem Chernobylite, którego demo prezentowała w Kolonii. Materiał wideo pozwala spojrzeć na wnętrze elektrowni w Czarnobylu, zapoznać się z nadnaturalnymi możliwościami tytułowego czarnobylitu, a także zobaczyć spotkanie głównego bohatera ze swoim nemezis – Czarnym Stalkerem.

Pomimo że w Chernobylite będziemy mieli niejedną okazję, by postrzelać do przeciwników, często trzeba będzie przemykać za ich plecami bądź eliminować ich po cichu. Taka sytuacja ma miejsce podczas ukazanej na powyższym materiale wideo infiltracji czarnobylskiej elektrowni kontrolowanej przez armię – z uwagi na przewagę liczebną oponentów, Igor i jego towarzysze raczej nie mieliby szans w otwartej walce.

Kiedy w ręce bohaterów trafia wyżej wspomniany czarnobylit, Igor ma okazję przetestować jego możliwości. Na miejscu pojawia się bowiem wyżej wspomniany Czarny Stalker, który strzela do towarzyszącego mu Oliviera. W panice protagonista postanawia wskoczyć do stworzonej z pomocą czarnobylitu wyrwy w czasoprzestrzeni, by przejść przez klimatycznie zaprezentowany labirynt, a w konsekwencji trafić do lasu. Ten jednak nie jest bezpieczny, gdyż wygląda na to, że ostatnie poczynania Igora spowodowały potężną i niebezpieczną anomalię „pogodową”. Dopiero po dotarciu do swojej kryjówki bohater może odetchnąć z ulgą... i w spokoju wysadzić w powietrze Oko Moskwy.

Jak widać, dzieje się tu sporo, a dodatkowo zabawę urozmaicą liczne retrospekcje doświadczane przez bohatera; dzięki nim będzie można między innymi obejrzeć „od kuchni” tragiczne wydarzenia z 26 kwietnia 1986 roku.

Oko Moskwy robi niemałe wrażenie. Byłoby szkoda, gdyby coś mu się stało... - Chernobylite na obszernym gameplayu - wiadomość - 2019-08-28
Oko Moskwy robi niemałe wrażenie. Byłoby szkoda, gdyby coś mu się stało...

Przypomnijmy, że Chernobylite zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zadebiutuje w drugiej połowie 2020 roku. Dzieło studia The Farm 51 ma za sobą udaną kampanię crowdfundingową, podczas której twórcom udało się zebrać dwukrotnie większą kwotę niż zakładał minimalny cel zbiórki. Pozwoli im to na dodanie do swojego dzieła systemu craftingu, zarejestrowanie dźwięków w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, a także na wzbogacenie gry o postać technoszamana oraz o tak zwany Czerwony Las. Produkcję będzie można sprawdzić jesienią, gdyż ma wówczas trafić do steamowego Wczesnego dostępu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Chernobylite