Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2019, 14:23

autor: Bartosz "XxX" Faryna

Chernobylite - podano datę wczesnego dostępu na Steamie

Polskie studio The Farm 51 ustaliło datę wprowadzenia gry Chernobylite do wczesnego dostępu na Steam. Stanie się to już niebawem, a pełnej wersji możemy spodziewać się w 2020 roku.

Chernobylite pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie już niebawem / źródło: The Farm 51. - Chernobylite  - podano datę wczesnego dostępu na Steamie - wiadomość - 2019-09-13
Chernobylite pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie już niebawem / źródło: The Farm 51.

Chernobylite to tytuł tworzony przez gliwickie studio The Farm 51, sfinansowany ze zbiórki przeprowadzonej za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter. Akcja zakończyła się dużym sukcesem, bowiem autorzy aż dwukrotnie przekroczyli zakładany cel minimalny, który wynosił 100 tys. dolarów. Ostatecznie zbiórka zaowocowała kwotą 206 tys. dolarów. Chętni, którzy nie mogą doczekać się, aby utonąć w mrocznym świecie intryg krążących wokół katastrofy w Czarnobylu, nie będą już dłużej trzymani w niepewności. Ludzie z The Farm 51 podali datę wczesnego dostępu na Steamie.

Gra pojawi się na platformie 16 października tego roku. Należy jednak pamiętać, że będzie to wczesna wersja gry, która może znacznie różnić się od ostatecznego produktu. Premiera pełnego została przewidziana na 2020 rok. Trafi ono zarówno na PC, jak i na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Chernobylite to przygodowa gra akcji FPP typu survival horror, której akcja toczy się w tzw. Strefie Wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Twórcy położyli ogromny nacisk przede wszystkim na opowieść oraz szatę graficzną. Chernobylite działa na silniku Unreal Engine 4 wspomaganym technologią fotogrametrii.