Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2019, 15:00

Call of Duty: Modern Warfare nie dla Rosjan? Gra znika z lokalnego PSN

Firma Sony wycofała grę Call of Duty: Modern Warfare z rosyjskiej wersji PlayStation Store. Wygląda więc na to, że gracze w Rosji będą musieli obejść się ze smakiem.

Beta-testy trwają w najlepsze, ale graczom w Rosji nie dane będzie sprawdzić nowe Call of Duty. - Call of Duty: Modern Warfare nie dla Rosjan? Gra znika z lokalnego PSN - wiadomość - 2019-09-13
Beta-testy trwają w najlepsze, ale graczom w Rosji nie dane będzie sprawdzić nowe Call of Duty.

Od wczoraj trwa zamknięta beta Call of Duty: Modern Warfare, a od jutra testy będą dostępne dla prawie wszystkich posiadaczy PlayStation 4. „Prawie”, bo jak donosi serwis DTF (dzięki, Reddit), rosyjscy gracze nie mogą dołączyć do zabawy. Nie dość tego, gra zniknęła z lokalnej wersji PlayStation Store i anulowano złożone w nim zamówienia przedpremierowe. Nabywcy automatycznie odzyskali pieniądze, ale nie wydaje się, by byli z tego powodu zachwyceni. DTF postanowiło wyjaśnić sprawę u źródła i uzyskało potwierdzenie od przedstawicieli Sony, że nowa odsłona serii Call of Duty nie będzie sprzedawana w rosyjskim PlayStation Network.

Rosyjskim mediom nie spodobało się przedstawienie Białych Hełmów w nowym Call of Duty. - Call of Duty: Modern Warfare nie dla Rosjan? Gra znika z lokalnego PSN - wiadomość - 2019-09-13
Rosyjskim mediom nie spodobało się przedstawienie Białych Hełmów w nowym Call of Duty.

Jak podaje serwis, informacja nie jest zupełnym zaskoczeniem. Już wcześniej dało się zauważyć, że żaden rosyjski sklep nie oferował możliwości złożenia zamówienia przedpremierowego, mimo że do premiery Call of Duty: Modern Warfare pozostały mniej niż dwa miesiące. Łatwo też znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Pierwszy zwiastun gry spotkał się z ostrą krytyką w rosyjskich mediach, co wynikało ze sposobu ukazania Syryjskiej Obrony Cywilnej. Członkowie ochotniczej formacji obrony cywilnej, znani jako Białe Hełmy, byli wielokrotnie dyskredytowani przez media w Rosji, zapewne w odwecie za zarzucanie jej przez SOC wspierania terrorystów w Syrii. Tymczasem materiał Activision pokazywał ludzi z tej organizacji w pozytywnym świetle, co najwyraźniej nie spotkało się z aprobatą.

Rosyjscy gracze mogą jeszcze zakupić Call of Duty: Modern Warfare w Microsoft Store oraz sklepie Battle.net. Jednak oświadczenia pozyskane przez DTF od lokalnych przedstawicieli obu platform sugerują, że również na nich gra może zostać wycofana ze sprzedaży w Rosji. Tytuł zadebiutuje 25 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.