Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 13:27

autor: Aquma

Chernobylite nową grą studia Farm 51

Studio The Farm 51 – autorzy zeszłorocznej strzelanko-przygodówki Get Even – przedstawili swój nowy, na razie jeszcze dość enigmatyczny projekt: grę Chernobylite.

Czym będzie Chernobylite? - Chernobylite nową grą studia Farm 51 - wiadomość - 2018-04-27
Czym będzie Chernobylite?

Polskie studio The Farm 51, znane m.in. z wydanego w zeszłym roku, nominowanego do nagrody BAFTA (w kategorii najlepsza muzyka) FPS-a Get Even, zapowiedziało swoją nową grę. Będzie to survival horror pod tytułem Chernobylite, osadzony – jak można się domyślić – w tzw. Strefie Wykluczenia w pobliżu Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu. Produkcja ma oferować głęboką, pełną emocji historię, angażujące doświadczenia z rozgrywki i piękną oprawę wizualną, opartą o silnik Unreal Engine 4 oraz technologię trójwymiarowego skanowania otoczenia (podobnie jak Get Even).

26 kwietnia, o 1:23 czasu ukraińskiego. To właśnie wtedy rozpoczęła się katastrofa nuklearna w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora nr 4, w połączeniu z innymi substancjami chemicznymi stworzyły radioaktywny materiał, który nie istniał nigdzie indziej na świecie, poza Czarnobylem. Opowiemy Wam historię Chernobylite: konspiracji, horroru, przetrwania, miłości i obsesji w postaci gry wideo – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym gry.

Jeden z pierwszych obrazków powiązanych z Chernobylite (wykorzystany w roli zdjęcia profilowego).
Jeden z pierwszych obrazków powiązanych z Chernobylite (wykorzystany w roli zdjęcia profilowego).

Na razie nie wiemy nic więcej na temat powstającego tytułu studia The Farm 51, jednak osadzenie akcji w tak charakterystycznej lokalizacji z miejsca musi budzić skojarzenia z kultową, darzoną przez fanów wielką miłością serią pierwszoosobowych strzelanek Stalker. Twórcy zapewniają, że w kolejnych miesiącach podzielą się z nami nowymi informacjami, materiałami z gry, a także… zdjęciami i filmami ze swojej wycieczki do Czarnobyla.

Co ciekawe, to nie jedyny powiązany z Czarnobylem projekt, z którym powiązane jest studio The Farm 51. W 2016 roku deweloperzy przygotowali Chernobyl VR Project – dedykowaną technologii rzeczywistości wirtualnej, niecodzienną grę eksploracyjną, która umożliwia zwiedzenie ruin elektrowni i miasteczka Prypeć.

  1. Chernobylite – profil gry na Facebooku
  2. Studio The Farm 51 – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Chernobylite

Chernobylite