Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 17:05

Chernobylite na PS4 i Xbox One z datą premiery

Wiemy już, kiedy w Chernobylite zagrają posiadacze konsol poprzedniej generacji. Gra polskiego studia The Farm 51 pojawi się na nich we wrześniu.

W SKRÓCIE:
  • Chernobylite zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksie One 7 września.
  • Posiadacze konsol obecnej generacji mogą zagrać tego samego dnia (dzięki wstecznej kompatybilności) lub poczekać na edycję ulepszoną pod nowe platformy.
  • Wersja gry przeznaczona na PS5 oraz Xboksa Series S/X trafi na rynek później w tym roku.

Posiadacze pecetów w pełną wersję Chernobylite będą mogli zagrać już za sześć dni, czyli 28 lipca. Do tej pory nie zdradzono jednak, kiedy produkcję zainstalują również gracze konsolowi. Dziś w końcu wyjawiono konkretną datę – gra polskiego studia The Farm 51 pojawi się na PS4 oraz Xboksie One 7 września. Posiadacze platform nowej generacji nie mają jednak powodów do radości. We wrześniu będą mogli jedynie uruchomić wersję przeznaczoną dla starszego sprzętu (w ramach wstecznej kompatybilności), natomiast ulepszona edycja, która tworzona jest z myślą o PS5 oraz Xboksie Series S/X, pojawi się na rynku w późniejszym okresie bieżącego roku.

Konsolową datę premiery wyjawiono, prezentując nowy zwiastun produkcji. Koncentruje się on na porównaniu prawdziwych lokacji znajdujących się w Czarnobylu oraz jego okolicach z ich odwzorowaniem w grze. Materiał ukazuje samą elektrownię, wesołe miasteczko czy słynne Oko Moskwy – gra pozwoli nam przyjrzeć się z bliska wszystkim najbardziej znanym obiektom ze Strefy Wykluczenia.