Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 15:14

autor: Szarmancki

Średnia dla ogółu, świetna dla fanów STALKER-a - premiera i recenzje Chernobylite

Dziś premiera czarnobylskiego survival horroru Chernobylite od studia The Farm 51. Recenzje gry wydają się być niezłe, choć krytycy zaznaczają, że produkcja może nie przypaść do gustu graczom niezaznajomionym z serią S.T.A.L.K.E.R.

Na wiosnę 2019 roku survival horror osadzony w czarnobylskiej zonie Chernobylite trafił na serwis crowdfundingowy Kickstarter, a już zaledwie kilka miesięcy później na platformę Steam w ramach wczesnego dostępu. Później wieści o grze nieco ucichły, aż do bieżącego roku, w którym otrzymaliśmy m.in. szczegółową datę premiery produkcji polskiego studia The Farm 51. Ta wypada właśnie dziś i w związku z nią możemy przeczytać recenzje krytyków na temat Chernobylite.

W popularnym serwisie recenzenckim Metacritic średnia ocen gry wynosi 69/100 punktów. Noty wypadły dość przeciętnie – jak na tak ambitny projekt – choć wszystkie sięgają poza połowę skali, a najwyższy wynik to 78/100 punktów.

Zapraszamy również do przeczytania naszej recenzji gry Chernobylite.

Przykładowe recenzje Chernobylite

  • PC Gamer - 78/100
  • PC Invasion - 75/100
  • GameSkinny - 60/100
  • NME - 60/100
  • Checkpoint Gaming - 60/100
  • GRY-Online - 8.0/10

Choć niewielu recenzentów zdecydowało się do tej pory ocenić najnowszą produkcję od The Farm 51, to otrzymaliśmy dość konkretne opinie. Wygląda na to, że Chernobylite może wydawać się średni dla ogółu, ale fani serii S.T.A.L.K.E.R. z pewnością docenią ten tytuł. Zona świetnie się prezentuje, historia potrafi wciągać, a podjęte przez gracza decyzje mają swoje konsekwencje. Niestety do gry o przetrwaniu w Czarnobylu wkradła się duża doza powtarzalności, walka jest średnia, ponadto rozgrywka wydaje się sztywna w pewnych obszarach. Produkcja jest naprawdę ambitna, tworzy świetną atmosferę, a przy tym gromadzi wiele mechanik z różnych gatunków, ale nie są one wystarczająco dopracowane – wypadają zwyczajnie przeciętnie.

Przed nami jeszcze premiera gry na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, która wypada 7 września bieżącego roku, a później w bieżącym roku na konsole nowej generacji.

  1. Chernobylite - oficjalna strona internetowa gry
  2. Chernobylite - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Chernobylite - polski STALKER na miarę naszych możliwości