Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 16:04

autor: Vergil

Konkretna data premiery i nowy gameplay z Chernobylite

Poznaliśmy dokładną datę premiery pełnej wersji gry Chernobylite na komputerach osobistych. Ponadto studio The Farm 51 podzieliło się orientacyjnym terminem debiutu tej produkcji na konsolach oraz udostępniło nowy gameplay.

W SKRÓCIE:
  1. pełna wersja gry Chernobylite trafi na komputery osobiste 28 lipca;
  2. latem 2021 roku pozycja pojawi się na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a w późniejszym terminie zadebiutuje na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S;
  3. ponadto na konferencji PC Gaming Show pokazano światu nowy gameplay.

Chernobylite, czyli najnowsze dzieło polskiego studia The Farm 51, jest już na ostatniej prostej. Gliwicki zespół poinformował, że pełna wersja tej produkcji zadebiutuje na komputerach osobistych 28 lipca. Jeszcze tego lata tytuł pojawi się również na PlayStation 4 oraz Xboksie One, natomiast edycja na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S ma zostać wydana w bliżej niesprecyzowanej przyszłości.

Oprócz tego na wczorajszym PC Gaming Show autorzy pokazali światu nowy gameplay z omawianej produkcji, który możecie obejrzeć powyżej. Materiał wideo prezentuje misję The Heist, która stanowi „wielki finał” gry. Co ciekawe, wygląda na to, że deweloperzy w dość oczywisty sposób mrugną w niej okiem do fanów serialu Czarnobyl.

Wracając jeszcze do ogłoszenia daty premiery gry Chernobylite – w oficjalnym komunikacie autorzy dziękują fanom za wieloletnie wsparcie od czasu udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter. Piotr Żygadło, czyli prezes firmy All In! Games, która wzięła na siebie obowiązki wydawcy, obiecuje natomiast, że z myślą o konsolowej wersji gry przygotowano „ekscytujące wiadomości”; mają one ujrzeć światło dzienne „wkrótce”.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Chernobylite
  2. Chernobylite – poradnik do gry
E3 2021