Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 16:15

autor: AlexB

Nowy dodatek do Age of Empires 2: Definitive Edition wprowadzi m.in. polską kampanię

W sierpniu tego roku Age of Empires II: Definitive Edition otrzyma kolejne DLC, zatytułowane Dawn of the Dukes. Jednymi z jej głównych atrakcji będzie cywilizacja polska oraz kampania, podczas której będziemy mieli okazję poznać historię Jadwigi Andegaweńskiej.

W SKRÓCIE
  1. W sierpniu Age of Empires II: Definitive Edition otrzyma kolejny dodatek, zatytułowany Dawn of the Dukes.
  2. Wprowadzi on do gry dwie nowe cywilizacje – Polaków i Czechów – a także trzy kampanie – Jadwigi, Jana Žižka oraz Kiejstuta i Olgierda Giedyminowiczów.

Na początku bieżącego roku Age of Empires II: Definitive Edition, czyli opracowana przez studio Forgotten Empires odświeżona wersja kultowej strategii czasu rzeczywistego z 2000 roku, otrzymała pierwsze DLC, zatytułowane Lords of the West. Na tym jednak nie koniec, gdyż już na horyzoncie majaczy kolejne rozszerzenie. Na sierpień zaplanowano premierę Dawn of the Dukes. Dodatek ten będzie można kupić oddzielnie, lecz osoby, które złożą pre-order na Age of Empires IV, otrzymają go w ramach darmowego bonusu.

Nowy dodatek do Age of Empires 2: Definitive Edition wprowadzi m.in. polską kampanię - ilustracja #1
Polska dołączy do grona cywilizacji w Age of Empires II: DE.

W Dawn of the Dukes znajdzie się całkiem sporo atrakcji, z których część może szczególnie zainteresować graczy z naszego kraju. Przede wszystkim w nowym DLC do Age of Empires II: Definitive Edition pojawi się bowiem nowa cywilizacja – Polska. Oto fragment jej oficjalnego opisu:

Przemierzaj żyzne równiny z pracowitymi rolnikami oraz potężnymi szlachcicami znajdującymi się za ich plecami i przekształć rodzące się Królestwo Polskie w jedno z najpotężniejszych państw średniowiecznej Europy.

Jednostką specjalną Polaków będzie Obuch – potężny piechur posługujący się na polu bitwy młotem bojowym. Jest to dość intrygujący wybór, zważywszy na fakt, że jeśli już nasza nacja jest obecna w tego typu grach, to zazwyczaj jej najsilniejszą stroną jest konnica.

Ponadto Dawn of the Dukes zaoferuje kampanię, w ramach której będziemy mogli poznać historię Jadwigi Andegaweńskiej, która zasiadała na polskim tronie w latach 1384–1399. Ponownie przytaczamy oficjalny opis:

Odesłana od matki i zmuszona do rozstania z młodzieńcem, którego kochała, Jadwiga wstąpiła na tron Polski jako zaledwie dziecko. W czasach niekończących się wojen musi budować przyszłość swojego królestwa i konkurować z wolą potężnych wodzów, takich jak Jagiełło i Witold Wielki. Czy ukochana Gwiazda Polaków zdoła urzeczywistnić swoją wizję potężnej, zjednoczonej Polski i Litwy, czy też niekończący się wir wojny ponownie pogrąży oba państwa w ruinie?

Nowy dodatek do Age of Empires 2: Definitive Edition wprowadzi m.in. polską kampanię - ilustracja #2
Wozy Husyckie mogą okazać się doskonałym narzędziem obrony.

Polska i kampania przedstawiająca fragment jej dziejów to jednak rzecz jasna nie wszystko, co będzie można znaleźć w DLC Dawn of the Dukes. Drugą cywilizacją, która będzie jego częścią, są Czesi. Nasi południowi sąsiedzi będą mogli, prócz standardowych jednostek, wysłać na pole bitwy tzw. Wozy Husyckie oraz Houfnice, czyli ulepszoną wersję dział.

Czesi otrzymają także swoją kampanię. Jej główną postacią będzie Jan Žižka – jednooki bohater wojen husyckich. W trakcie zabawy otrzymamy szansę objęcia kontroli nad jego wojskami i stawienia czoła potędze Świętego Cesarstwa Rzymskiego za pomocą różnorakich ówczesnych nowinek technologicznych.

W końcu w ramach Dawn of the Dukes w Age of Empires II: Definitive Edition pojawi się jeszcze jedna kampania, która skupi się na zmaganiach Litwinów pod wodzą Kiejstuta i Olgierda Giedyminowiczów z Krzyżakami oraz Złotą Ordą. Zważywszy na to, że ten drugi z bohaterów był ojcem Władysława Jagiełły, będzie to kolejna seria misji, która może być bliska sercom graczy z naszego kraju.

Nowy dodatek do Age of Empires 2: Definitive Edition wprowadzi m.in. polską kampanię - ilustracja #3
Czy nowe kampanie okażą się udane?

Rozszerzenie Dawn of the Dukes zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Trzymajmy tylko kciuki, by okazało się ono udane, jeśli chodzi o jakość.

  1. Oficjalna strona gry Age of Empires II: Definitive Edition
  2. Recenzja gry Age of Empires 2: Definitive Edition. Jeśli się starzeć, to tylko z godnością!
E3 2021