Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2021, 15:50

autor: Patryk Kubiak

Przywrócił Bobę Fetta z powrotem do Star Wars, teraz nakręci kilka odcinków spin-offu Mandalorianina

Temuera Morrison, odtwórca roli Boby Fetta, wyznał, że Robert Rodriguez stanie za kamerą kilku odcinków spin-offu Mandalorianina pod tytułem The Book of Boba Fett. To powrót amerykańsko-meksykańskiego reżysera do uniwersum Star Wars.

Robert Rodriguez wyreżyseruje kilka odcinków spin-offu MandalorianinaThe Book of Boba Fett. Potwierdził to Temuera Morrison, odtwórca głównej roli w produkcji. Dla Rodrigueza będzie to powrót do uniwersum Gwiezdnych wojen po tym, gdy jako reżyser zastępczy nakręcił jeden z najlepszych odcinków drugiego sezonu Mandalorianina – „Chapter 14: The Tragedy”.

W wywiadzie dla Rotten Tomatoes Morrison chwalił „dynamiczny” sposób, w jaki reżyser przywrócił Fetta do świata Star Wars w swoim odcinku serialu o przygodach mandaloriańskiego łowcy nagród Dina Djarina.

Sprowadzili Roberta z powrotem, aby wyreżyserował kilka odcinków. Jest w to też zaangażowanych kilku innych wspaniałych reżyserów. Na razie to ciężka praca, co robimy teraz – zupełnie nowy system, z COVID oraz obostrzeniami na miejscu.

Rodriguez znany jest z filmów takich jak Alita: Battle Angel, Sin City czy Od zmierzchu do świtu. Przede wszystkim jednak ze słynnej trylogii meksykańskiej, czyli serii filmów sensacyjnych, w skład której wchodzą El Mariachi z 1992, Desperado z 1995 i Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2 z 2003 roku. Większe zaangażowanie amerykańsko-meksykańskiego reżysera to gwarancja zwiększenia liczby scen akcji i ilości niekonwencjonalnego humoru, którym operuje Rodriguez.

Prace na planie zdjęciowym The Book of Boba Fett dobiegły końca. Serial zadebiutuje w grudniu 2021 roku w serwisie Disney+.

  1. Boba Fett szykujący się do walki na planie The Mandalorian to zaskakujący widok
  2. Finał 2. sezonu The Mandalorian – The Book of Boba Fett zapowiedziane
  3. Gina Carano może dostać Emmy, Disney promuje ją mimo zwolnienia