Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2019, 09:36

autor: Adrian Werner

Chernobylite na 30-minutowym gameplayu

Rodzimy zespół The Farm 51 opublikował prawie 30-minutowy gameplay z Chernobylite, czyli survival horroru, który zabierze nas do czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

CHERNOBYLITE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC we wczesnym dostępie: listopad 2019 r.

Polskie studio The Farm 51 wypuściło obszerny materiał wideo z Chernobylite, czyli gry osadzonej w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Filmik oferuje prawie 30 minut rozgrywki i daje dobre pojęcie o kierunku, w którym zmierza ten projekt.

Materiał zarejestrowano z wersji pre-alfa, ale gra już teraz prezentuje się obiecująco. Filmik pokazuje m.in. walkę, skradanie się, eksplorację i omijanie najbardziej radioaktywnych punktów, gromadzenie surowców, system craftingu przedmiotów oraz rozbudowę bazy. Możemy także zobaczyć mechanikę decyzji i konsekwencji oraz losowe zdarzenia.

W Chernobylite zagramy jesienią. - Chernobylite na 30-minutowym gameplayu - wiadomość - 2019-04-20
W Chernobylite zagramy jesienią.

Studio The Farm 51 gromadzi obecnie środki na produkcję gry w serwisie Kickstarter. Cel minimalny ustalono na poziomie 100 tysięcy dolarów. Twórcy raczej nie będą mieli problemów z jego osiągnięciem, gdyż w chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już 90 tys. dolarów, a do końca zbiórki pozostały jeszcze 22 dni.

Przypomnijmy, że Chernobylite zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Osoby, które wesprą grę na Kickstarterze, w maju otrzymają demo wersji alfa, oferujące ok. 1-2 godziny zabawy. Premiera we wczesnym dostępie zaplanowana została na jesień 2019 roku, ale termin ten dotyczy tylko wydania PC. Nad produkcją pracuje bowiem raptem 20 osób, dlatego na razie zespół koncentruje się tylko na jednej platformie.

Projekt jest już w dosyć zaawansowanym stadium produkcji. Zbiórka w praktyce pełni rolę kampanii pre-orderowej, która przy okazji ma zapewnić autorom dodatkowe środki umożliwiające lepsze dopracowanie gry i wzbogacanie jej o dodatkowe lokacje oraz funkcje.

  1. Oficjalna strona Chernobylite

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Chernobylite

Chernobylite