Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2019, 10:15

Plotki o grze Suicide Squad od autorów serii Arkham

Pojawiły się dosyć wiarygodne doniesienia, że trwają prace nad sieciową grą akcji w stylu serii Destiny, która osadzona będzie w uniwersum DC Comics. Możliwe, że to właśnie nad tym projektem pracuje znane z serii Batman: Arkham studio Rocksteady. Zapowiedź miałaby nastąpić na E3 2019.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Według plotek w grze odwiedzimy m.in. miasto Gotham (screen z Batman: Arkham Knight). - Plotki o grze Suicide Squad od autorów serii Arkham - wiadomość - 2019-04-19
Według plotek w grze odwiedzimy m.in. miasto Gotham (screen z Batman: Arkham Knight).
PLOTKI NA TEMAT GRY W SKRÓCIE:
  1. sieciowa gra akcji osadzona w uniwersum DC Comics,
  2. wśród lokacji pojawią się miasta Gotham i Star City,
  3. pierwszy zwiastun na początku czerwca,
  4. demo i gameplay na targach E3.

W serwisie 4Chan po raz kolejny pojawiły się doniesienia o niezapowiedzianym projekcie osadzonym w komiksowym uniwersum DC. Nie wymieniono tytułu, ale może chodzić o Suicide Squad. Do tego typu spekulacji zazwyczaj podchodzimy z dużym dystansem, ale tym razem plotki te wydają się całkiem wiarygodne. Mają bowiem postać wewnętrznych dokumentów marketingowych, opracowanych dokładnie w tym samym stylu, co wcześniejszy przeciek dotyczący Mortal Kombat 11, który okazał się prawdziwy. Ponadto wiele fałszywych doniesień jest szybko dementowanych przez Jasona Schreiera z serwisu Kotaku. Tym razem jednak odmówił on komentarza w tej sprawie, stwierdzając jedynie, że nie chce zepsuć niespodzianki.

Przejdźmy zatem do konkretów odnośnie tej niezapowiedzianej produkcji. Wydaje się, że będzie ona produkcją w stylu Destiny 2 czy Tom Clancy’s The Division 2, czyli nastawioną na rozgrywki multiplayer PvE grą akcji, która rozwijana ma być przez długie lata. Premiera planowana jest na przyszły rok i poprzedzi ją debiut we wczesnym dostępie.

Ra’s al Ghul (na screenie jego wersja z Batman: Arkham City) ma być bossem w raidzie. - Plotki o grze Suicide Squad od autorów serii Arkham - wiadomość - 2019-04-19
Ra’s al Ghul (na screenie jego wersja z Batman: Arkham City) ma być bossem w raidzie.

Gra ma zostać ujawniona 4 czerwca tego roku za pomocą zwiastuna CG. Pojawi się w nim m.in. Ra's al Ghul, czyli jeden z najsłynniejszych przeciwników Batmana. Ten superzłoczyńca ma być również bossem w jednym z raidów. Pierwszą lokacją, jaka zostanie pokazana, będzie Gotham i podczas E3 dziennikarze będą mogli zagrać w demo osadzone w tej metropolii. W projekcie znajdzie się również Star City, czyli rodzime miasto Green Arrowa, ale nie wiadomo, czy zobaczymy je podczas targów.

W trakcie E3 ma zostać także wypuszczony obszerny gameplay, pokazujący podstawowe elementy rozgrywki, takie jak walkę, supermoce postaci, system ekwipunku oraz współpracę między członkami drużyny. Filmik zademonstruje także nieliniowe misje fabularne, których przebieg zależeć będzie od decyzji graczy.

Doniesienia nie precyzują, kto pracuje nad tym projektem. Możliwe, że jest to studio Rocksteady, czyli autorzy trzech odsłon serii Arkham. Innym kandydatem jest WB Games Montreal, czyli twórcy Batman: Arkham Origins, ale niedawne spekulacje sugerują, że ten zespół jest obecnie zajęty pracą nad nową grą z Batmanem w roli głównej, w której zmierzymy się z Trybunałem Sów. To powoduje, że obstawiamy raczej Rocksteady, zwłaszcza że w zeszłym roku zespół zatrudnił osoby specjalizujące się w tzw. „grach jako usługach”, czyli rozwijanych przez lata produkcjach sieciowych.

  1. Oficjalna strona WB Games