Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2019, 21:55

autor: Serek

Chernobylite - ruszyła zbiórka na Kickstarterze. Nowe materiały wideo

Gliwickie studio The Farm 51 rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na platformie Kickstarter. Jej celem jest zdobycie dodatkowych stu tysięcy dolarów na rozbudowę grywalnego obszaru w Chernobylite. Przy okazji twórcy podzielili się nowymi materiałami wideo z gry.

Wszyscy miłośnicy postapokalipsy w słowiańskim wydaniu mogą zacierać ręce. - Chernobylite - ruszyła zbiórka na Kickstarterze. Nowe materiały wideo - wiadomość - 2019-04-12
Wszyscy miłośnicy postapokalipsy w słowiańskim wydaniu mogą zacierać ręce.

Polskie studio The Farm 51, odpowiedzialne za Get Even czy World War 3, rozpoczęło właśnie zbiórkę środków finansowych na ich nową produkcję - Chernobylite. Twórcy próbują zebrać dodatkowe pieniądze na powiększenie grywalnego obszaru tytułu. W tym celu rozpoczęto kampanię w serwisie Kickstarter, której celem jest zdobycie dodatkowych stu tysięcy dolarów. Chernobylite zostało zapowiedziane na jesień tego roku (we wczesnym dostępie), dlatego autorom pozostało niewiele czasu na zebranie odpowiedniej sumy oraz zaimplementowanie nowej zawartości do gry. Twórcy zamieścili także harmonogram działań związanych z marką, który możecie zobaczyć poniżej:

  1. kwiecień 2019 - rozpoczęcie zbiórki na Kickstarterze oraz finalizowanie planu zawartości gry;
  2. maj 2019 - ekskluzywne demo dla wspierających zbiórkę (od odpowiedniego progu);
  3. maj-wrzesień 2019 - gromadzenie uwag i reakcji graczy, którzy przetestowali demo;
  4. październik 2019 - rozpoczęcie testów alfa;
  5. listopad 2019 - uruchomienie wczesnego dostępu na Steamie;
  6. druga połowa 2020 - planowana premiera pełnej wersji gry na PC;
  7. data premiery konsolowej edycji gry będzie zależała od środków ze zbiórki oraz wczesnego dostępu, a także reakcji graczy.

Minimalną kwotą, którą można przelać na konto twórców, są dwa dolary. Osoba decydująca się na takie wsparcie może liczyć na tapetę na pulpit, artbook w wersji cyfrowej oraz specjalne podziękowania od studia. Następnym progiem jest piętnaście dolarów, gdzie do wspomnianej zawartości dochodzi jeszcze możliwość ogrania ekskluzywnego dema, trwającego od 60 do 90 minut. Demo dostępne ma być już w maju. Kolejne progi finansowe tylko powiększają liczbę bonusów. W ramach ciekawostki warto jednak dodać, że najwyższy możliwy próg (2,5 tysiąca dolarów lub więcej) prócz wielu gadżetów oraz oczywiście samej gry, zawiera wycieczkę do Czarnobyla wraz z twórcami, a także możliwość zostania NPC-em w grze.

Chernobylite ma zaoferować piękny (jeśli możemy to tak nazwać) otwarty świat, stworzony z wykorzystaniem technologii fotogrametrii. W grze wcielimy się w fizyka, którego ukochana przepadła bez śladu w czasie wydarzeń powiązanych z katastrofą nuklearną w Czarnobylu. Mężczyzna decyduje się udać do Strefy Wykluczenia, by raz na zawsze rozwiązać zagadkę zniknięcia swojej wybranki. By zapewnić maksymalnie autentyczne wrażenia, twórcy sporządzili bogatą dokumentację z podróży do Czarnobyla, która przydała się także przy stworzeniu doświadczenia edukacyjno-rozrywkowego, jakim był Chernobyl VR Project.

Jeżeli wizja samotnych wędrówek po Prypeci do Was przemawia i tęsknicie za legendarną już serią S.T.A.L.K.E.R., możecie wesprzeć twórców wpłacając pieniądze tutaj. Zbiórka potrwa jeszcze przez 29 dni. Niżej możecie zobaczyć, co na jej temat ma do powiedzenia Mateusz Działowski, redaktor tvgry.pl.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Chernobylite
  2. Strona zbiórki pieniędzy na Chernobylite
  3. Chernobylite - wymagania sprzętowe i orientacyjna data premiery