Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 08:56

autor: Adrian Werner

Chernobylite sukcesem na Kickstarterze

Zorganizowana w serwisie Kickstarter zbiórka na polski survival horror Chernobylite przekroczyła cel minimalny. Twórcy pochwalili się również postępami w pracach nad wersją konsolową gry.

Zbiórka w serwisie Kickstarter okazała się sukcesem. - Chernobylite sukcesem na Kickstarterze - wiadomość - 2019-04-25
Zbiórka w serwisie Kickstarter okazała się sukcesem.
CHERNOBYLITE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC w Early Access: listopad 2019 r.

Polskie studio The Farm 51 ma powody do zadowolenia. Kickstarter Chernobylite, czyli gry osadzonej w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, przekroczył cel minimalny, który ustalono na poziomie 100 tysięcy dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje prawie 120 tysięcy dolarów, a kwota ta jeszcze wzrośnie, gdyż do końca zbiórki pozostało jeszcze 17 dni.

Przypomnijmy, że Chernobylite zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Premiera we wczesnym dostępie zaplanowana została na jesień 2019 roku, ale termin ten dotyczy tylko wydania PC. Autorzy pochwalili się, że udało im się już przenieść grę w obecnym stanie na konsole i projekt jest w pełni grywalny na tych platformach. Zespół deweloperski liczy jednak tylko 20 osób, dlatego twórcy poświęcają uwagę głównie pecetom. Na wydania konsolowe nie powinniśmy jednak czekać zbyt długo po debiucie komputerowym, planowanym na drugą połowę 2020 r.

Warto dodać, że w przyszłym miesiącu osobom, które wspomogą grę na Kickstarterze, udostępnione zostanie demo. Bazować ono będzie na wersji alfa i zapewni do dwóch godzin zabawy.

Twórcy podali także kilka celów dodatkowych. Po osiągnięciu 130 tys. dolarów system craftingu Chernobylite wzbogaci się o możliwość konstruowania części broni oraz specjalnej amunicji. Z kolei przekroczenie progu 150 tysięcy dolarów pozwoli autorom zarejestrować autentyczne odgłosy występujące w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia i zaimplementować je jako efekty dźwiękowe w grze.

  1. Oficjalna strona Chernobylite
  2. Strona gry na Kickstarterze

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Chernobylite

Chernobylite