Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2019, 20:46

autor: Vergil

Poznaliśmy finalistów tegorocznego Indie Showcase

Podczas konferencji Digital Dragons 2019 odbędzie się siódma edycja konkursu Indie Showcase. Dzisiaj poznaliśmy listę sześćdziesięciu gier, które zostały do niego zakwalifikowane. Mowa o projektach nie tylko z Polski, ale też z Niemiec, Rosji, Chile, Turcji czy Stanów Zjednoczonych.

W dniach 27-28 maja w Krakowie po raz siódmy odbędzie się konkurs Indie Showcase, będący jedną z atrakcji tegorocznej edycji konferencji Digital Dragons. Dzisiaj poznaliśmy jego finalistów; mowa o dwudziestu projektach, które powalczą o nagrodę Best Indie Game (Najlepsza gra niezależna) oraz czterdziestu innych produkcjach, które staną w szranki o wyróżnienia Best Indie Mobile Game (Najlepsza mobilna gra niezależna) i Community Vote (zgromadzona na miejscu publiczność będzie miała możliwość wybrania własnego faworyta). Oprócz tego swoje statuetki przyznają serwisy tvgry.pl, Graczpospolita oraz Ustatkowany Gracz.

Nim przejdziemy do listy nominowanych gier, musimy odnotować, że do konkursu zgłoszono ponad osiemdziesiąt projektów stworzonych przez studia z Polski, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Turcji, a także Stanów Zjednoczonych oraz Chile, o czym można przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu.

Gry nominowane w kategorii Best Indie Game:

 1. 4Sight
 2. Brassheart
 3. Counter Terrorist Agency
 4. Devil's Hunt
 5. Hexland Heroes
 6. Hexologic
 7. Hungry Baby - Party Treats
 8. Inkulinati
 9. Lust from Beyond
 10. Occupy: Mars
 11. Partisans 1941
 12. Re-Legion
 13. Shing!
 14. Split
 15. Survive the Blackout
 16. Teen Aliens: Tactical Mess
 17. The Serpent Rogue
 18. TOHU
 19. Tsioque
 20. Wanderlust

Gry nominowane w pozostałych kategoriach:

 1. 8874
 2. #DRIVE
 3. Beat Boxing
 4. Bee Simulator
 5. Bridge Strike
 6. Caiam Piter and the Mushroom Kingdom
 7. Cathedral 3-D
 8. Causa, Voices of the Dusk
 9. Cyber Ops: Tactical Hacking Support
 10. Cyber Protocol
 11. Don't be Afraid
 12. Down To Hell
 13. Electro Ride
 14. Fantastic Fetus
 15. Flippin Kaktus
 16. Hamster Bob
 17. Legends of Amberland: The Forgotten Crown
 18. Macrotis: A Mother's Journey
 19. Mira
 20. Nor'Easter
 21. One Hand Clapping
 22. Pocket Blaster
 23. Profundum
 24. Project Downfall
 25. Radio Commander
 26. Rumble Rockers
 27. Sayri Adventure
 28. Siberian Run VR
 29. Sin Slayers
 30. Spuds Attack
 31. Spuds Unearthed
 32. Star Souls
 33. Super Hero Fight Club: Reloaded
 34. Tactical Troops
 35. This is the Zodiac Speaking
 36. Trash Sailors
 37. Uragun
 38. VRAdventure
 39. WitchHammer
 40. Word Stickers!
Oprócz prestiżu zwycięzca Indie Showcase 2019 może liczyć między innymi na nagrodę pieniężną. (zdjęcie: Krakowski Park Technologiczny) - Poznaliśmy finalistów tegorocznego Indie Showcase - wiadomość - 2019-04-24
Oprócz prestiżu zwycięzca Indie Showcase 2019 może liczyć między innymi na nagrodę pieniężną. (zdjęcie: Krakowski Park Technologiczny)

Na zwycięzcę w kategorii Best Indie Game czeka dziesięć tysięcy złotych od Miasta Krakowa, bon na kampanię promocyjną w serwisie GRYOnline.pl (o wartości dwudziestu pięciu tysięcy złotych) oraz wysokiej klasy komputer od firm Actina i AMD. Poza tym redakcja serwisu tvgry.pl wybierze cztery tytuły, które otrzymają darmowe stoisko podczas tegorocznej imprezy GRYOffline (odbędzie się ona 6 lipca, więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej wiadomości), z kolei AMD ma w zanadrzu upominki dla najlepszych dwudziestu zespołów z kwalifikacji.

Na koniec słówko o tym, kto zadecydował o składzie finalistów. Otóż komitetowi sędziowskiemu przewodniczy Michał Król (Graczpospolita, PSX Extreme), a w jego szeregach znaleźli się: Szymon „Hed” Liebert (tvgry.pl), Karol Zajączkowski (11 bit Studios), Rafał Szrajber (ASP Łódź), Joanna Buganik-Pałka (GOG.COM), Michał Madej (Activision Blizzard), Maciej Miąsik (Pixel Crow), Artur Maksara (AMD), Daniel Sadowski (Nitreal Games) oraz Jakub Rokosz (Fool’s Theory).

 1. Oficjalna strona internetowa konferencji Digital Dragons