Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2019, 16:45

autor: Aquma

Avengers niedługo zawitają do Fortnite

Firma Epic Games poinformowała, że w najbliższy czwartek – 25 kwietnia – w Fortnite rozpocznie się wydarzenie z udziałem filmowych Avengers. Event ma związek z premierą filmu Avengers: Koniec gry.

„Whatever it takes”. - Avengers niedługo zawitają do Fortnite - wiadomość - 2019-04-23
„Whatever it takes”.

Firma Epic Games zapowiedziała dziś kolejne wydarzenie w Fortnite, w którym znajdzie się miejsce dla bohaterów znanych z komiksowego uniwersum Marvela – a konkretniej niezłomnych Avengers. Event rozpocznie się 25 kwietnia i oczywiście nie jest to dzień przypadkowy – właśnie wtedy do rodzimych kin trafi film Avengers: Koniec gry.

Na razie nie wiadomo, jaką dokładnie postać przyjmie event. Otrzymaliśmy jedynie zagadkową grafikę z postacią z Fortnite dzierżącą tarczę Kapitana Ameryki. Być może to właśnie ten przedmiot będzie w jakiś sposób powiązany z wydarzeniem? Obrazkowi towarzyszy również hasło „whatever it takes” (pol. „Za wszelką cenę”), które jest często wykorzystywane w materiałach promocyjnych wspomnianego obrazu.

Warto odnotować, że to nie pierwszy crossover pomiędzy Fortnite i Marvel Cinematic Universe. W zeszłym roku do produkcji firmy Epic Games zawitał Thanos, czyli główny antagonista Wojny bez granic oraz Końca gry (a w gruncie rzeczy wszystkich dotychczasowych filmów osadzonych w MCU – to właśnie do konfrontacji z nim prowadził wątek fabularny łączący te produkcje). Gracze otrzymali możliwość wcielenia się w niego w specjalnym, czasowym trybie. Można się spodziewać, że obecne wydarzenie będzie podobne.

  1. Fortnite – strona oficjalna
  2. Epic Games – strona oficjalna
  3. Marvel – strona oficjalna