Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 14:56

autor: Vergil

Wystartowało Fortnite X Avengers Endgame

W kinach zadebiutował już film Avengers: Koniec gry, z kolei osoby bawiące się przy Fortnite: Battle Royale mogą sprawdzić inspirowany nim tryb okresowy. W module nazwanym Koniec gry bohaterowie wyposażeni w ekwipunek Avengerów ścierają się z Thanosem i jego Chitauri.

Zgodnie z wtorkowymi doniesieniami, z okazji premiery filmu Avengers: Koniec gry w Fortnite: Battle Royale wystartowało dzisiaj wydarzenie nawiązujące do opowiedzianej w nim historii. Łatka oznaczona numerem 8.50 wprowadza nowy tryb okresowy nazwany Koniec gry; główną rolę odgrywają w nim Thanos i jego Chitauri, których poszukiwania Kamieni Nieskończoności zaprowadziły na wyspę Battle Royale. Poniżej czeka na Was krótki zwiastun oraz garść konkretów na temat owego modułu.

Zacznijmy od tego, że w trybie Koniec gry mierzą się dwie drużyny – mowa o Thanosie i jego armii oraz bohaterach. Każdy z zespołów otrzymuje do wykonania zadanie – podczas gdy zadaniem Thanosa jest odnalezienie wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności, herosi nie mogą do tego dopuścić, próbując wyeliminować głównego złego. Członkowie obu ekip mogą odradzać się po śmierci aż do momentu, kiedy ich rywalom uda się zrealizować swoją misję.

Bohaterowie rozpoczynają zmagania z mapą skarbów pozwalającą na zdobycie wyposażenia Avengerów; pozostałe takie przedmioty można znaleźć w skrzyniach rozrzuconych po wyspie. Po drugiej stronie barykady wszyscy zaczynają zabawę jako Chitauri dysponujący karabinami laserowymi, granatami niszczącymi budowle i plecakami odrzutowymi. Ten, komu uda się zdobyć pierwszy Kamień Nieskończoności, zmienia się natomiast w Thanosa atakującego promieniem, wyprowadzającego potężny cios oraz potrafiącego wykonywać wysokie skoki (i dewastującego otoczenie przy lądowaniu). Dodatkowo jego potencjał bojowy rośnie wraz z każdym zdobytym Kamieniem Nieskończoności. Jeśli natomiast Thanos padnie na placu boju, niedługo później wciela się w niego kolejny Chitauri (o ile Thanos nie jest ostatnim graczem w drużynie).

Nie taki Thanos straszny, jak go malują? - Wystartowało Fortnite X Avengers Endgame - wiadomość - 2019-04-25
Nie taki Thanos straszny, jak go malują?

Poza tym patch 8.50 przynosi dodatkowe punkty doświadczenia w ramach zadośćuczynienia za błąd, który powodował, że gracze otrzymywali niewłaściwą ich liczbę po zakończeniu rozgrywki. Aktualizacja wprowadza również szereg usprawnień, które obejmują zarówno tryb Battle Royale, jak i moduł Ratowanie świata. Więcej informacji na ich temat znajdziecie w oficjalnym ogłoszeniu.

  1. Fortnite – oficjalna strona internetowa
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik do gry