Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2019, 09:16

Batman: Court of Owls to prawdopodobnie nowa gra WB Games Montreal [Aktualizacja]

Jeśli czekacie na nową grę z serii Batman: Arkham od WB Games Montreal, to chyba możecie już być pewni, że takowa powstaje. Potwierdza to krótki materiał z okazji 80. urodzin Człowieka-Nietoperza, a także Scott Snyder - twórca komiksu Trybunał Sów.

Nowy Batman w drodze. - Batman: Court of Owls to prawdopodobnie nowa gra WB Games Montreal [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-24
Nowy Batman w drodze.

Aktualizacja

WB Games Montreal udostępniło wczoraj kolejnego posta na Twitterze. Tym razem z dopiskiem „schwytać Rycerza”. Fani zauważają, że symbole pojawiające się w krótkim materiale to emblematy Trybunału Sów i Ligi Cieni.

Oryginalna wiadomość

Dzień Batmana jest obchodzony każdego roku w trzecią sobotę września, ale tegoroczna impreza była wyjątkowa, gdyż przy okazji świętowaliśmy 80. urodziny Człowieka Nietoperza. Oczywiście najwięcej fanów można było zobaczyć na ulicach Nowego Jorku (gdyż Gotham jest na nim wzorowane), ale symbole jednego z najpopularniejszych superbohaterów w historii były widoczne także na ścianach budynków w Rzymie, Londynie, Berlinie czy Montrealu. I tutaj się na chwilę zatrzymajmy, bowiem z Montrealu pochodzi pewne studio, które ma coś wspólnego z „uszatym”. WB Games Montreal, bo o nim mowa, przyłączyło się do świętowania, publikując na Twitterze krótki filmik z symbolem nietoperza. Polecam oglądać uważnie i nie mrugać.

Jak sami widzicie, oprócz symbolu wyświetlanego na ścianie budynku, na nagraniu pojawiają się pewne niezidentyfikowane znaki. Gracze od razu zaczęli zastanawiać się, czy te obrazy mają coś wspólnego z grą, o której mówi się już od jakiegoś czasu. Miałaby nią być produkcja twórców wydanego 6 lat temu Batman: Arkham Origins. Doniesienia zdradzały, że głównymi antagonistami będą członkowie Trybunału Sów. Frakcja ta pojawiła się w komiksie Batman: Court of Owls autorstwa Scotta Snydera. Zupełnie przypadkiem ten sam Scott Snyder skomentował udostępniony przez WB Games Montreal post następująco: „czekajcie na to”. Oczywiście szybko usunął tweeta, ale redakcja DSOGaming służy zrzutem ekranu.

Można już spokojne założyć, że studio rzeczywiście pracuje nad nową grą z serii Arkham. Pytanie nie brzmi teraz czy, ale kiedy? Na razie ciężko cokolwiek prognozować. Poprzednie części cyklu trafiały do sprzedaży między czerwcem a listopadem - ustalenie przewidywanej daty premiery w oparciu o te dane nie jest łatwe. Chociaż nie obraziłbym się, gdyby zapowiedziano tytuł przed końcem tego roku i wydano go pod koniec następnych wakacji. Swoją drogą, jeśli zastanawiacie się nad symbolami, to jeden z użytkowników Twittera przygotował screeny wszystkich 4 znaków.

Batman: Arkham Origins miało premierę 25 października 2013 roku. Tytuł trafił na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii U.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros. Interactive Entertainment