Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2019, 21:15

Call of Duty: Black Ops 4 z superbohaterskim DLC Operation Dark Divide

Studio Treyarch udostępniło na PlayStation 4 nowe DLC do gry Call of Duty: Black Ops IIII. Operation Dark Divide dodaje zawartość inspirowaną superbohaterami, a także oferuje ostatni rozdział trybu Zombie.

W nowym DLC znajdziemy superbohaterskie przedmioty, więcej zombie i… czołgi? - Call of Duty: Black Ops 4 z superbohaterskim DLC Operation Dark Divide - wiadomość - 2019-09-23
W nowym DLC znajdziemy superbohaterskie przedmioty, więcej zombie i… czołgi?

Premiera Call of Duty: Modern Warfare zbliża się nieubłaganie, ale nie oznacza to, że zapomniano o dotychczas wydanych odsłonach popularnej serii FPS-ów. Dowodem Operation Dark Divide, czyli debiutujące właśnie DLC do Call of Duty: Black Ops IIII z zawartością inspirowaną komiksowymi superbohaterami. Rozszerzenie na razie dostępne jest tylko na PlayStation 4, ale trafi też na pozostałe platformy. Znajdziemy tu m.in. dwie nowe mapy do trybu multiplayer: zbudowaną wokół wulkanu bazę złoczyńców (Lair) oraz sowieckie stanowisko broni atomowej, a zarazem przerobioną wersję znanej lokacji (Launch). Obie dostępne są w ramach Black Ops Pass i możecie je zobaczyć na zwiastunie dodatku, który zamieściliśmy poniżej.

Prócz tego Operation Dark Divide wprowadza nową, czasową wariację trybu battle royale Blackout – Heavy Metal Heroes. Zgodnie z nazwą, zabawa koncentruje się na starciach pojazdów, w tym niedostępnych dotychczas czołgów, które możemy wezwać przy pomocy flar porozmieszczanych na mapie. Fani zombie otrzymali też ostatni rozdział kampanii, zatytułowany Tag Der Toten. W nim sprawdzimy nowy perk (Blaze Phase, tymczasowo zmieniający gracza w de facto kulę ognia) oraz dwa eliksiry, zwiększające częstotliwość pojawiania się oraz czas trwania power-upów (Power Vacuum) i umożliwiające zakup dowolnego typu amunicji, nawet do tzw. Cudownych Broni (Secret Shopper). Nie zabrakło też kolejnych przedmiotów kosmetycznych oraz uzbrojenia.

Operation Dark Divide jest jednym z ostatnich DLC do czwartego Black Ops. - Call of Duty: Black Ops 4 z superbohaterskim DLC Operation Dark Divide - wiadomość - 2019-09-23
Operation Dark Divide jest jednym z ostatnich DLC do czwartego Black Ops.

Należy zaznaczyć, że część zawartości DLC dostępna jest tylko dla nabywców płatnej przepustki. Poza wspomnianymi mapami dotyczy to rozdziału Tag Der Toten (ale nie nowego perku i eliksirów). Nie podano, kiedy Operation Dark Divide trafi na PC oraz Xboksa One, ale zapewne nastąpi to w następnym tygodniu, jak to miało miejsce w przypadku wcześniejszych DLC. Więcej informacji na temat dodatku w języku angielskim znajdziecie na oficjalnych stronach Treyarchu oraz Activision.