Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2019, 19:42

Darmowy Batman Arkham Knight w Epic Games Store bez Denuvo

Serwis DSOG donosi, że z wydania Batman: Arkham Knight w Epic Games Store zniknęło Denuvo. Nie trzeba było długo czekać, by internauci sprawdzili, czy niesławne zabezpieczenie antypirackie rzeczywiście wpływa na działanie gry.

Jak już wiecie, od ostatniego czwartku możecie pobrać za darmo kolekcję sześciu gier z Batmanem ze sklepu Epic Games Store. Najwyraźniej jednak zapomniano wspomnieć o drobnym szczególe. Otóż z wchodzącego w skład zestawu Batman: Arkham Knight zniknęło zabezpieczenie antypirackie Denuvo, obecne w dotychczasowych wydaniach gry.

Deweloper usunęł kontrowersyjne zabezpieczenie z ostatniej przygody Mrocznego Rycerza. na EGS - Darmowy Batman Arkham Knight w Epic Games Store bez Denuvo  - wiadomość - 2019-09-23
Deweloper usunęł kontrowersyjne zabezpieczenie z ostatniej przygody Mrocznego Rycerza. na EGS
Darmowy Batman Arkham Knight w Epic Games Store bez Denuvo  - ilustracja #2

Nie tylko Batman: Arkham Knight jest już dostępny bez Denuvo. To samo dotyczy Conan Unconquered, które mogliście sprawdzić za darmo na Steamie w ramach ostatniego darmowego weekendu. Jako że jednak dotyczy to odmiennych platform oraz wydawców, jest to raczej przypadkowa zbieżność czasu.

Denuvo od dawna budzi sporo kontrowersji, z których największa dotyczy rzekomego wpływu tej technologii na działanie stosujących ją gier. Łatwo więc zgadnąć, że część graczy postanowiła skorzystać z okazji i przetestować działanie Batman: Arkham Knight z oraz bez Denuvo (via DSOG). Tak zrobił choćby użytkownik Neon Gaming, który w serwisie YouTube zamieścił filmik porównujący obie wersje. Materiał zamieściliśmy poniżej, aczkolwiek w sieci zdążyły się już pojawić podobne filmiki.

Czy więc Denuvo rzeczywiście tak bardzo wpływa na wydajność w grach, jak zarzucają mu gracze? Materiały nie rozwiewają wszystkich wątpliwości. Wprawdzie mamy nagrania pokazujące wyraźne zwiększenie prędkości wyświetlania animacji (od 8 do 14 klatek na sekundę), ale jednak znacznie więcej – przynajmniej w chwili pisania tego tekstu – jest filmików wskazujących na niewielkie zwiększenie minimalnej liczby FPS-ów. Niemniej jedna kwestia nie podlega dyskusji. Praktycznie wszyscy testujący odnotowali znacznie krótsze czasy ładowania w Batman: Arkham Knight z Epic Games Store. Grę wraz z pięcioma innymi tytułami z Mrocznym Rycerzem możecie pobrać za darmo ze sklepu Epic Games do czwartku 26 września.

Arkham Knight to tylko jedna z atrakcji ostatniej promocji Epic Games Store. - Darmowy Batman Arkham Knight w Epic Games Store bez Denuvo  - wiadomość - 2019-09-23
Arkham Knight to tylko jedna z atrakcji ostatniej promocji Epic Games Store.