Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Conan Unconquered (PC)

Conan Unconquered PC

RTS z elementami tower defense, osadzony w świecie znanym z opowiadań Roberta E. Howarda i inspirowany grą They Are Billions.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense | książki | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka Conan Unconquered (PC)

producent: Petroglyph

wydawca: FunCom

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2019

29maja2019

Steam

Conan Unconquered to strategia czasu rzeczywistego z elementami tower defense. Projekt opracowało studio Petroglyph, mające na koncie takie tytuły jak Star Wars: Empire At War, Universe at War: Earth Assault, Grey Goo czy Forged Battalion. Ponadto wielu z pracujących w tym zespole deweloperów współtworzyło serię Command & Conquer.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra bazuje na powieściach i opowiadaniach o przygodach Conana z Cymerii autorstwa Roberta E. Howarda. Akcja gry toczy się w trakcie tzw. Ery hyboryjskiej, czyli fikcyjnego okresu w dziejach starożytnych Ziemi, realiami przypominającego mroczne fantasy.

Gdy zaczyna się gra, Conan jest już starszym mężczyzną i od dłuższego czasu zasiada na tronie własnego królestwa. Jego terytoria stają się celem inwazji dzikich plemion, zmuszając barbarzyńcę do powrotu na pole bitwy.

Mechanika

Autorzy otwarcie przyznają, że główną inspiracją dla nich było przebojowe They Are Billions. Conan Unconquered jest więc RTS-em wzbogaconym elementami tower defense, gdzie na każdym poziomie gracze budują twierdzę i gromadzą armię, aby móc odeprzeć inwazję. Nieprzyjaciele atakują falami, z których każda jest groźniejsza od poprzedniej.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, ale w każdej chwili możemy wcisnąć pauzę i spokojnie wydać rozkazy. Ta opcja jest bardzo przydatna, gdyż poza samymi wrogami musimy także radzić sobie m.in. z pożarami i plagami.

Podczas zabawy gromadzimy i zarządzamy zasobami oraz konstruujemy wiele różnorodnych budynków i struktur obronnych, w tym mury oraz pułapki. Dostępna jest także opcja budowania świątyń, co pozwala zyskać przychylność bogów, jak również wezwać ich awatary na pole bitwy. W naszych armiach mogą walczyć m.in. żołnierze piechoty, kawaleria oraz czarnoksiężnicy. Poza standardowymi jednostkami możliwe jest również odblokowywanie potężnych bohaterów, wśród których nie zabrakło samego Conana.

Mapy generowane są losowo, zatem grę można przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy. Urozmaicają je ruiny kryjące skarby, ale często strzeżone przez gigantycznych strażników.

Tryby gry

Conan Unconquered oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i opcję kooperacji dla dwóch osób.

Kwestie techniczne

Gra ma ładną trójwymiarową oprawę graficzną, której największą atrakcją jest duża liczba jednostek biorących udział w starciach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 8+ GB

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Conan Unconquered

16+

Wymagania sprzętowe Conan Unconquered

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7600K 3.8 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Conan Unconquered - cofnięta data premiery i wymagania sprzętowe
Conan Unconquered - cofnięta data premiery i wymagania sprzętowe

wiadomość24 maja 2019

Twórcy strategii czasu rzeczywistego Conan Unconquered, studio Petroglyph i firma Funcom, ogłosili nową datę premiery tytułu, przesuniętą o jeden dzień. Poznaliśmy także oficjalne wymagania sprzętowe produkcji.

Conan Unconquered - data premiery i zawartość Edycji Deluxe
Conan Unconquered - data premiery i zawartość Edycji Deluxe

wiadomość29 marca 2019

Poznaliśmy datę premiery oraz zawartość Edycji Deluxe gry Conan Unconquered. Studio Petroglyph podzieliło się informacjami za pośrednictwem platformy Steam. Znamy także ceny poszczególnych edycji oraz wersje językowe.

Zobacz pierwszy gameplay z Conan Unconquered
Zobacz pierwszy gameplay z Conan Unconquered

wiadomość5 marca 2019

Wydawca Funcom i studio deweloperskie Petroglyph udostępniły w sieci film prezentujący rozgrywkę w Conan Unconquered - strategii czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w uniwersum fantasy stworzonym przez Roberta E. Howarda.

Conan Unconquered - zapowiedziano strategię w stylu They Are Billions
Conan Unconquered - zapowiedziano strategię w stylu They Are Billions

wiadomość8 grudnia 2018

Studio Petroglyph i firma FunCom zapowiedziały grę Conan Unconquered, czyli zmierzającą na pecety strategię fantasy zainspirowaną przebojowym They Are Billions.