Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Forged Battalion (PC)
OkładkaForged Battalion (PC)

Forged Battalion PC

Forged Battalion to strategia czasu rzeczywistego autorstwa specjalizującego się w tym gatunku studia Petroglyph. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, a fabuła opowiada o wojnie pomiędzy kontrolującą Ziemię organizacją wojskową a ruchem oporu.

Strategiczne | science fiction | RTS

Forged Battalion Premiera PC

wczesny dostęp

16stycznia2018

14sierpnia2018

Steam

14sierpnia2018

producent: Petroglyph wydawca: Team17 Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Forged Battalion

Command & Conquer: Red Alert

Total Annihilation

Servo

Forged Battalion to przeznaczona na platformę PC strategia czasu rzeczywistego w klimatach science fiction. Grę opracowało znane z Star Wars: Empire At War, Grey Goo oraz 8-bit Armies studio Petroglyph, a wydała firma Team17.

Fabuła

Akcja Forged Battalion toczy się pod koniec XXI wieku. Zaprezentowana przez autorów wizja przyszłości nie należy do optymistycznych. Zmiany klimatyczne zdewastowały naszą planetę i osłabiły światowe mocarstwa, umożliwiając narodziny potężnej organizacji wojskowej znanej jako Kolektyw, która przejęła kontrolę nad dużą częścią Ziemi.

Do walki przeciwko tej grupie staje ruch oporu, a my wcielamy się w jednego z dowódców służących w jego szeregach.

Mechanika

Studio Petroglyph pełne jest ludzi, którzy brali udział w tworzeniu serii Command & Conquer. Wydana na PC gra Forged Battalion pod wieloma względami przypomina ten cykl, ale jednocześnie autorzy postarali się o wprowadzenie świeżych rozwiązań, które czynią ten projekt czymś więcej niż kalką starych klasyków gatunku. Zgodnie ze standardami gatunku RTS podczas zabawy konstruujemy bazy i produkujemy oddziały, aby potem wykorzystać je w walce z wrogimi armiami. Co jednak ciekawe, gracze pełnią rolę nie tylko dowódcy, ale również inżyniera. Nasze siły składają się bowiem z wyposażonej w pancerze wspomagane piechoty oraz różnego rodzaju maszyn: poczynając od czołgów, przez samoloty, aż po mechy. Każdą z tych jednostek musimy zaprojektować samodzielnie, wybierając między wieloma typami szkieletów, silników, podzespołów oraz uzbrojenia.

Wraz z postępami w rozgrywce gracze odblokowują kolejne gałęzie rozbudowanego drzewka technologicznego, zapewniając sobie dostęp do coraz lepszych części. Taki system sprawia, że możemy szybko zaadaptować się do sytuacji na polu bitewnym i w razie potrzeby kompletnie przerobić nasze siły, aby sprawniej radziły sobie z konkretnym typem przeciwnika.

Tryby gry

Forged Battalion oferuje kampanię fabularną oraz potyczki multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób jednocześnie na jednej mapie, rozgrywane w ramach kilku różnorodnych trybów. Dostępna jest także opcja kooperacyjna.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Forged Battalion cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Forged Battalion: 12+

Forged Battalion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit