Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2018, 20:30

autor: Góral

Forged Battalion - nowa gra twórców Grey Goo dostępna w Steam Early Access

Studio Petroglyph udostępniło swoją najnowszą strategię Forged Battalion w ramach Steam Early Access. Grę obecnie kupicie w promocyjnej cenie.

W Forged Battalion możemy modyfikować jednostki. - Forged Battalion - nowa gra twórców Grey Goo dostępna w Steam Early Access - wiadomość - 2018-01-16
W Forged Battalion możemy modyfikować jednostki.
Forged Battalion w skrócie:
  • RTS na komputery osobiste;
  • dostępny w ramach Steam Early Access;
  • za jego produkcję odpowiada studio Petroglyph – twórcy m.in. Grey Goo.

Przed kilkoma miesiącami studio Petroglyph (twórcy m.in. Grey Goo) zapowiedziało RTS-a Forged Battalion. Od dziś produkcja jest dostępna w ramach Steam Early Access, w cenie 61,19 zł (obowiązuje do 23 stycznia, później wzrośnie do 71,99 zł). W opublikowanym FAQ wyjaśniono, że gra najpewniej spędzi we wczesnym dostępie około pół roku, co pozwoli twórcom wprowadzić poprawki na podstawie opinii graczy. Według deweloperów projekt już teraz jest jednak dopracowany i cechuje się stabilnym działaniem.

Jeżeli chodzi o samą zawartość, to aktualnie możemy bawić się w 1/4 kampanii fabularnej, co przekłada się na pięć misji (pierwszy etap czteroczęściowej historii). Do tego dochodzi multiplayer dla ośmiu graczy, umożliwiający rozgrywkę w takich trybach jak Zagłada HQ oraz Zniszczenie na pięciu udostępnionych mapach.

Na papierze wygląda to więc całkiem obiecująco, ale nie wiemy jeszcze, jak jest w rzeczywistości, gdyż w momencie pisania tej wiadomości na Steamie dostępnych było zaledwie siedem opinii użytkowników – sześć pozytywnych i jedna negatywna. Warto więc wstrzymać się z zakupem jeszcze kilka dni.

Przypominamy, że Forged Battalion to RTS w stylu serii Command & Conquer. Akcja rozgrywa się pod koniec XXI wieku. Władzę nad światem przejęła potężna organizacja wojskowa Kolektyw, której musimy stawić czoła, kierując członkami ruchu oporu. Zabawa odbywa się na klasycznych zasadach, czyli zakładamy bazę, wytwarzamy jednostki i posyłamy je do walki. Nie oznacza to jednak, że brakuje jakichkolwiek nowości, gdyż w grze wcielamy się też w inżyniera modyfikującego wojaków i pojazdy.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel i5 3570k 3.4 GHz
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 650, AMD Radeon HD 7800
  • DirectX 11
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Twardy dysk: 2 GB dostępnej przestrzeni
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7