Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Servo (PC)
OkładkaServo (PC)

Servo PC

Servo to wydana na PC gra RTS autorstwa zespołu BonusXP. Gracze obejmują w niej dowództwo nad niewielkim oddziałem potężnych mechów i za ich pomocą gromadzą surowce, rozbudują bazy oraz szkolą słabsze, ale liczniejsze jednostki sojusznicze.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Servo Premiera PC

anulowana

producent: BonusXP wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Servo to pecetowa strategia czasu rzeczywistego osadzona w klimacie science-fiction. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia BonusXP. Jego założycielem jest Bruce Shelley, czyli człowiek, który w firmie MicroProse współpracował z Sidem Meierem przy produkcji takich gier, jak F-19 Stealth Fighter, Railroad Tycoon, Covert Action oraz Civilization, a w 1995 wraz z Brianem Sullivanem oraz Rickiem Goldmanem stworzył Ensemble Studios i opracował serię Age of Empires.

Fabuła kampanii toczy się w odległej przyszłości i opowiada o próbie powrotu ludzkości na zniszczoną Ziemię. Źródłem zagłady naszej planety były nanoboty znane jako Bloom. Zaprojektowano je po to, aby konwertowały odpady w energię. Początkowo technologia ta działała wyśmienicie, dostarczając ludziom niemal nieograniczone źródło zasilania. Gdy jednak zabrakło śmieci i materii organicznej do przetwarzania, nanoboty zaczęły pożerać wszystko co żywe, wliczając w to swoich stwórców. Elita ludzkości uciekła z Ziemi w wielkich statkach kosmicznych i zaczęła kolonizować odległe systemy planetarne. Akcja gry zaczyna się tysiące lat po tych wydarzeniach. Ludzkość rozprzestrzeniła się na niezliczone planety i układy. Nanoboty Bloom podążyły za nimi, ale na szczęście w ilości, którą da się kontrolować i ludzkość wciąż wykorzystuje te maszyny do swoich celów

Gracze wcielają się w najemników, których zadaniem jest gromadzenie energii generowanej przez jednostki Bloom. W tym celu wykorzystują potężne mechy znane jako Servo. Już sama ta praca jest niebezpieczna, ale co gorsza, muszą oni konkurować z rasą bezwzględnych kosmitów znaną jako Gremen oraz hybrydami maszyn i ludzi nazywanych Steelskin, w które wyewoluowali pozostawieni na Ziemi nieszczęśnicy.

Przed każdą bitwą udajemy się do hangaru, gdzie umieszczone są nasze maszyny Servo. Poza wyborem mechów musimy także zdecydować, kto zasiądzie w ich kokpitach, zaś każdy pilot posiada unikalną osobowość oraz umiejętności. Podczas starć zajmujemy się gromadzeniem surowców, rozbudową bazy oraz produkcją jednostek, które wykorzystujemy w walce z przeciwnikami. Gra oferuje kampanię fabularną oraz dwa tryby multiplayer – PvP oraz kooperacyjny. Niezależnie od wybranego trybu, wygrane starcia nagradzane są nowymi częściami i dodatkowymi członkami załogi, dlatego z bitwy na bitwę nasza drużyna staje się coraz potężniejsza i nie musimy zaczynać zawsze od zera.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Servo: Odpowiednia dla każdego wieku.