Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2015, 11:04

autor: Adrian Werner

Servo nowym RTS-em twórców Age of Empires

Firma Stardock i studio BonusXP poinformowały, że pracują nad grą RTS Servo. Zaangażowani w projekt ludzie to głównie byli pracownicy zamkniętego studia Ensemble.

Servo nowym RTS-em twórców Age of Empires - ilustracja #1

Zamknięcie znanego z serii Age of Empires studia Ensemble było jednym z najczarniejszych dni w historii gatunku RTS. Byli pracownicy zespołu założyli potem kilka własnych firm, ale żadna z nich nie dała nam nowej przebojowej strategii czasu rzeczywistego. Co prawda ekipa Robot Entertainment opracowała Age of Empires Online, ale na tę korzystającą z modelu Free-2-Play porażkę lepiej spuścić zasłonę milczenia. Ten stan rzeczy ma szanse zmienić ujawniony właśnie projekt Servo, nad którym pracują weterani Ensemble zgromadzeni pod nowym szyldem BonusXP. Wydawcą tytułu będzie firma Stardock i w planach jest wyłącznie wersja pecetowa.

Na razie informacje na temat gry są wyjątkowo skromne. Ruszyła już oficjalna strona, ale można na niej znaleźć jedynie garstkę screenów i grafik koncepcyjnych. Wynika z nich, że całość utrzymana będzie w klimacie science-fiction, a w wirtualnych wojnach wezmą udział ludzie, roboty i kosmici. Autorzy obiecują, że Servo będzie „nowym rodzajem RTS-a”, ale co to dokładnie oznacza dowiemy się dopiero na początku marca, podczas organizowanej w trakcie imprezy GDC 2015 prezentacji gry.

Warto dodać, że na czele zespołu deweloperskiego stoi Bruce Shelley, czyli człowiek, który w firmie MicroProse współpracował z Sidem Meierem przy produkcji gier takich jak F-19 Stealth Fighter, Railroad Tycoon, Covert Action oraz Civilization, a w 1995 wraz z Brianem Sullivanem oraz Rickiem Goldmanem założył Ensemble Studios.

  1. Servo – oficjalna strona gry
Servo nowym RTS-em twórców Age of Empires - ilustracja #2
Servo nowym RTS-em twórców Age of Empires - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Servo

Servo