Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2015, 10:24

autor: luckie

Battlefield Hardline z okresem próbnym w EA Access. Twórcy zdradzają długość kampanii single player

12 marca posiadacze Xboksa One będą mogli zagrać w 10-godzinną wersję próbną gry Battlefield Hardline. Twórcy zdradzają też, że kampania solowa ma się składać z 10 okołogodzinnych epizodów, przy czym niewykluczone, że dodatkowe odcinki pojawią się jako DLC.

W pełni ukończony Battlefield Hardline trafi w ręce pierwszych graczy już za dwa tygodnie - Battlefield Hardline z okresem próbnym w EA Access. Twórcy zdradzają długość kampanii single player - wiadomość - 2015-02-26
W pełni ukończony Battlefield Hardline trafi w ręce pierwszych graczy już za dwa tygodnie

Użytkownicy Xboksa One będą mogli zagrać w nowego Battlefielda kilka dni wcześniej niż pozostali gracze. Od 12 marca w usłudze EA Access (wyłącznie na XONE) dostępny ma być 10-godzinny okres próbny z grą Battlefield Hardline. W tym czasie fani będą mogli samodzielnie przetestować niemal pełną wersję gotowej produkcji, tj. rozpocząć kampanię solową (prolog + pierwszy epizod historii) lub zabawić się w dowolnym z 7 trybów rozgrywki multiplayer. Osiągnięty w ten sposób postęp będzie się dało przenieść do gry po jej premierze (i zakupie, rzecz jasna). Przypominamy, że aby uzyskać dostęp do zabawy wieloosobowej, posiadacze konsoli firmy Microsoft muszą opłacać abonament Xbox Live Gold.

Co nowego na temat kampanii single player?
  1. 10 okołogodzinnych epizodów – kolejne odcinki mogą pojawić się w formie DLC
  2. Mimo jednego grywalnego bohatera, poznamy obie strony konfliktu
  3. Pojawią się nawiązania do poprzednich odsłon serii oraz easter-eggi z Dead Space
  4. Liniowa fabuła nie wykluczy nieliniowej rozgrywki – nie będzie się jednak dało ukończyć całej gry „po cichu”
  5. Sekwencje QTE ograniczone do minimum

Skoro jesteśmy przy temacie nowej odsłony serii Battlefield, warto wspomnieć o najświeższych doniesieniach o długości kampanii fabularnej. Ian Milham, dyrektor kreatywny ze studia Visceral Games, odpowiedział na Twitterze na kilka pytań fanów odnośnie trybu solowego. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że początkowo historia ma się składać z 10 okołogodzinnych odcinków (niektóre będą krótsze, inne dłuższe), na wzór popularnych seriali telewizyjnych. Twórcy nie wykluczają wprowadzenia kolejnych epizodów po premierze w formie DLC. Nie wyjaśniono, jak te dodatkowe misje mają być umiejscowione w historii, ale domyślamy się, że w jakiś sposób rozwiną wątki poruszone w trakcie gry, bez zaburzania jej integralnej całości.

Z innych ciekawostek, Milham zdradził, że całą kampanię przejdziemy w skórze jednego bohatera (Nicka Mendozy), ale będziemy mieli okazję spojrzeć na konflikt „od drugiej strony”. W grze nie zabraknie tzw. easter eggów związanych z Dead Space, innym hitem od Visceral Games, a także nawiązań do poprzednich odsłon cyklu Battlefield.

Battlefield Hardline trafi do Europy 19 marca na PC, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 i Xboksa 360. W tym tygodniu gra osiągnęła złoty status, co wyklucza kolejne opóźnienia.

  1. Kompendium wiedzy o grze Battlefield: Hardline
  2. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield: Hardline