Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lutego 2015, 09:51

Głosy, Co robimy w ukryciu, Disco polo - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend lutego w naszych kinach to 8 premierowych filmów: czarna komedia Głosy, równie czarna, co groteskowa, komedia Co robimy w ukryciu, potencjalny polski hit - Disco polo i kilka innych propozycji. Dobrego odbioru życzę!

Głosy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Twórczyni komiksu Persepolis (i ekranizacji tegoż) zaprasza na swój pierwszy anglojęzyczny film. Głosy przedstawią nam Jerry’ego, młodego faceta o gładkiej aparycji Ryana Reynoldsa, który nie do końca ma poukładane wszystkie klepki. Pracuje w fabryce wanien, sprawia wrażenie nieszkodliwego fajtłapy i podkochuje się w koleżance z księgowości. Ich pierwsza randka idzie w złym kierunku i, w wyniku niefortunnego splotu okoliczności, Jerry zabija dziewczynę. Z tym strasznym problemem radzi sobie rozmawiając ze swoimi zwierzakami – kotem i psem, którzy mają zaskakująco dużo do powiedzenia. Dokładamy do tego nowe miłosne zainteresowanie w postaci przemiłej Anny Kendrick, klimat grozy wymierzany z absurdalną komedią i już można myśleć o wyprawie do kina.

 1. Reżyseria: Marjane Satrapi
 2. Tytuł oryginalny: The Voices
 3. Grają: Ryan Reynolds, Anna Kendrick, Gemma Arterton

Co robimy w ukryciu

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Czterech wiekowych krwiopijców – Viago, Deacon, Petyr i Vladislav – żyją sobie beztrosko na przedmieściach dużego, współczesnego miasta. Ich dzień zaczyna się o zmroku, a ich problemu są zaskakująco życiowe – bo picie krwi po kilku stuleciach jest już nudne, a XXI wiek stawia przed nimi coraz to nowe wyzwania. Komedia twórców Flight of the Conchords to paradokument, w którym kamera towarzyszy bohaterom podczas różnych czynności. Bardzo zabawny zwiastun, mnóstwo pozytywnych opinii zza granic Polski i nagroda publiczności na festiwalu w Warszawie w 2014 roku mówią same za siebie. Warto zobaczyć.

 1. Reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi
 2. Tytuł oryginalny: What We Do in the Shadows
 3. Grają: Jemaine Clement, Taika Waititi, Jonathan Brugh

Disco polo

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Prawdopodobnie najpopularniejszy gatunek muzyczny w Polsce dosyć długo musiał czekać na pełnometrażowy film mu poświęcony. Disco polo to muzyczny dramat, obyczajowa komedia i kolorowy „polish dream”. Właśnie skończył się komunizm, a Polacy pragną wykorzystać nowo otrzymaną wolność. Tomek chce zarobić mnóstwo pieniędzy i wraz z kolegą postanawiają założyć zespół disco polo. Ambicja szybko rośnie i pragnienie wzbogacenia się staje zaraz obok chęci wyprodukowania wielkiego hitu, przy którym bawić się będzie cały kraj. Film Macieja Bochniaka to jazda bez trzymanki, kolorowa, odrealniona laurka, w której aktorzy grają z wielką przesadą, a fabularne klisze służą zabawie, jaką ma odczuwać widz.

 1. Reżyseria: Maciej Bochniak
 2. Grają: Dawid Ogrodnik, Tomasz Kot, Joanna Kulig, Piotr Głowacki

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Druga szansa (policyjny dramat ze znanym z Gry o tron Nicolasem Coster-Waldau),
 2. Dwa dni, jedna noc (dramat z nominowaną do Oscara za ten film Marion Cotillard),
 3. Boys (holenderski film o miłości dwóch młodych sportowców),
 4. Między światami (wojenny dramat o żołnierzu rozdartym między przyjaźnią o służbowymi obowiązkami).
 5. Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów (animowany film o dwóch najsłynniejszych Galach i ich kolejnym starciu Juliuszem Cezarem).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.