Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2015, 11:33

autor: Góral

Polski SUPERHOT z budżetem na poziomie 500 tys. dolarów

Twórcy polskiej logicznej gry FPP SUPERHOT ujawnili, że dzięki dodatkowym umowom biznesowym udało im się powiększyć budżet produkcji z 250 tys. dolarów do około 500 tys. dolarów. Kwota ta jest wystarczająca, by zapewnić deweloperom spokojną i bezstresową pracę.

W SUPERHOT czas płynie, gdy poruszamy się postacią. - SUPERHOT z budżetem na poziomie 500 tys. dolarów - wiadomość - 2015-02-26
W SUPERHOT czas płynie, gdy poruszamy się postacią.

W połowie 2014 roku deweloperom pracującym nad logiczną strzelanką SUPERHOT udało się zebrać podczas akcji w serwisie Kickstarter ponad 250 tys. dolarów. Okazało się jednak, że budżet produkcji został podwojony. Tomasz Kaczmarczyk, jeden z twórcy gry, zdradził w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej, że:

„Pieniędzy nam nie brakuje. Oprócz środków z Kickstartera podpisaliśmy kilka ciekawych umów. Dzięki nim mamy kolejne 250 tys. dolarów. Zatem dysponujemy budżetem około pół miliona dolarów.”

W odpowiedzi na pytanie przesłane przez przedstawiciela serwisu Polygon, Kaczmarczyk stwierdził, że w związku z umowami nie może zdradzać szczegółów dotyczących dodatkowych 250 tys. dolarów, ale pochodzą one zarówno od fanów gry, jak i ustaleń biznesowych.

„Minimalna kwota podczas zbiórki na Kickstarterze w zupełności wystarczyłaby na stworzenie pierwotnej wersji SUPERHOT, a dodatkowe pieniądze zebrane podczas akcji pozwolą bardziej rozwinąć grę. Wszystkie pozostałe fundusze sprawiają, że w żadnym momencie procesu produkcji nie będziemy rozpraszani przez skrzynię ze skarbami, w której kończą się złote monety…” – stwierdził Kaczmarczyk.

.

Krótko pisząc, deweloperzy nie muszą się martwić o brak pieniędzy, gdyż obecny budżet pozwala im na komfortową i spokojną pracę. Miejmy zatem nadzieję, że sytuacja ta przełoży się na jeszcze lepszy produkt. Na koniec przypominam, że w prototyp SUPERHOT można zagrać na oficjalnej stronie produkcji.

SUPERHOT to niecodzienna gra FPP, której prototyp został stworzony w kilka dni na potrzeby konkursu 7DFPS. Rozgrywka polega na strzelaniu do przeciwników znajdujących się w pomieszczeniu, jednak nie jest to zwykła strzelanka, lecz gra logiczna, wykorzystująca zabawę z czasem. Ten bowiem płynie tylko wtedy, kiedy poruszamy się. Premiera produkcji została zaplanowana na połowę bieżącego roku. Gra ukaże się na komputerach PC i konsoli Xbox One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SUPERHOT

SUPERHOT