Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2019, 16:52

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Zobacz pierwszy gameplay z Conan Unconquered

Wydawca Funcom i studio deweloperskie Petroglyph udostępniły w sieci film prezentujący rozgrywkę w Conan Unconquered - strategii czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w uniwersum fantasy stworzonym przez Roberta E. Howarda.

Pierwszy gameplay z Conan Unconquered. - Zobacz pierwszy gameplay z Conan Unconquered - wiadomość - 2019-03-05
Pierwszy gameplay z Conan Unconquered.

Firma Funcom i studio Petroglyph zaprezentowały pierwszy gameplay z Conan Unconquered, czyli nowej gry w książkowym uniwersum Conana, stworzonym przez Roberta E. Howarda. Materiał trwa przeszło cztery minuty i jest okraszony komentarzem deweloperów, w którym przybliżają oni podstawowe założenia rozgrywki.

Conan Unconquered jest nietypową strategią czasu rzeczywistego, w którą grać możemy samotnie lub z towarzyszem. Zabawa polega na odpieraniu kolejnych ataków coraz groźniejszych i liczniejszych przeciwników. W zależności od wybranych ustawień możemy mieć do pokonania konkretną liczbę fal wrogów albo też mogą oni pojawiać się, dopóki nie zostaniemy pokonani. Co ważne, za każdym razem walczymy na nowej, losowo wygenerowanej mapie. Zabawę urozmaica także system zdarzeń losowych – musimy radzić sobie np. z burzami piaskowymi.

Jest pewnego rodzaju zegar, który tyka. W tle biją bębny i stopniowo stają się coraz głośniejsze. Wiesz, że wydarzy się coś paskudnego – opisuje jeden z twórców.

Conan Unconquered zadebiutuje na komputerach w czerwcu 2019 roku. Gra będzie dostępna w angielskiej wersji językowej.

  1. Funcom – strona oficjalna
  2. Petroglyph – strona oficjalna