Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2019, 19:46

autor: Bebop

Alien Hope for the Future - fanowska produkcja o Obcym rzuca wyzwanie dużym deweloperom

Alien: Hope for the Future to ciekawy projekt oparty na motywach kultowego filmu Obcy - decydujące starcie w reżyserii Jamesa Camerona. Co ciekawe, od kilku lat pracuje nad nim tylko jedna osoba.

Zwiastun fanowskiego projektu ocieka klimatem rodem z filmu Jamesa Camerona. - Alien Hope for the Future - fanowska produkcja o Obcym rzuca wyzwanie dużym deweloperom - wiadomość - 2019-10-21
Zwiastun fanowskiego projektu ocieka klimatem rodem z filmu Jamesa Camerona.

Seria filmów z Obcym w tytule przez wielu fanów science fiction uznawana jest za kultową. Nieco gorzej mają się za to gry, które powstają na jej licencji. To może się jednak wkrótce zmienić i to dzięki jednej osobie. Ilapagokc to fan uniwersum, który od kilku lat pracuje nad grą Alien: Hope for the Future.

Nie ma wątpliwości, że domorosły deweloper czuje klimat cyklu. Wystarczy tylko rzucić okiem na udostępniony przez niego zwiastun. Można na nim zobaczyć wiele szczegółów, w tym np. wykrywacz ruchu. Z tego samego urządzenia korzystali także marines ścierający się z Obcymi.

Autor określa swój projekt mianem symulatora z elementami survival horroru oraz taktyki. Akcję gry umiejscowił na kolonii Hadley’s Hope, w której rozgrywała się także fabuła filmu Obcy - decydujące starcie z Sigourney Weaver w roli głównej. Historia pokaże wydarzenia toczące się bezpośrednio przed i w trakcie incydentu z ksenomorfami, jednak nie skupi się na postaciach znanych z dużego ekranu. Zamiast tego w grze pokierujemy zwykłymi kolonistami; kultowych scen jednak nie zabraknie.

Alien: Hope for the Future to pierwszoosobowa pozycja, w której zadaniem gracza będzie walka o przetrwanie swoje oraz pozostałych mieszkańców Hadley’s Hope. Nie obejdzie się bez zbierania zasobów, organizowania schronienia, a także unikania lub stawiania czoła ksenomorfom.

Dewelopera możecie wesprzeć w serwisie Patreon. Warto jednak zaznaczyć, że Alien: Hope for the Future nie jest dziełem komercyjnym. Po ukończeniu prac ma trafić do darmowej dystrybucji. Miejmy nadzieję, że wcześniej Disney nie upomni się o prawa do marki i nie zmusi fana do zamknięcia projektu.