Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 10:11

Scenarzysta serii Overwatch odchodzi z Blizzarda

Michael Chu poinformował o swoim odejściu z Blizzard Entertainment. Główny scenarzysta serii Overwatch opuszcza firmę po prawie 20 latach, ale wciąż chce tworzyć historie do gier wideo.

Scenarzysta serii Overwatch odchodzi z Blizzarda - ilustracja #1
Uniwersum Overwatcha straciło głównego scenarzystę.

Minęło sporo czasu odkąd słyszeliśmy o Overwatch, jeśli nie liczyć rozmaitych pogłosek (na przykład o planowanej ekranizacji). Tym bardziej niefortunny jest fakt, że pierwsze od dawna ogłoszenie związane z marką dotyczy odejścia jednego z jej twórców. Michael Chu, główny scenarzysta serii, poinformował o swoim rozstaniu z firmą Blizzard Entertainment. We wpisie na Twitterze podziękował za wsparcie jego pracy przez ostatnie dwadzieścia lat, a na swoim blogu zapowiedział, że dalej chce tworzyć historie do gier wideo:

Teraz, gdy ostatni raz przechodzę przez drzwi Blizzarda, mam nowe marzenia: by dalej opowiadać te historie i tworzyć światy, które łączą ludzi przez gry. Pomóc wykreować integrujący świat, w którym więcej ludzi będzie chciało dzielić się historiami odzwierciedlającymi ich własne doświadczenia. Mam nadzieję, że uda nam się to stworzyć razem. Wierzę w taką przyszłość.

Michael Chu nie podał powodu odejścia z firmy. Odpowiedź Blizzarda, który podziękował twórcy na Twitterze oraz w udostępnionym oświadczeniu (via PC Gamer) za lata pracy, sugeruje, że rozstano się w zgodzie. Nie wiemy też, czy Chu ma już konkretne plany na przyszłość, poza ogólnie wyrażaną chęcią tworzenia gier. Sama firma ograniczyła się do zapewnienia, że odejście twórcy nie wpłynie na produkcję Overwatcha 2.

Michael Chu zaczął pracę w Blizzardzie w 2000 roku jako tester Diablo II i Warcrafta 3, ale już pod koniec 2002 roku brał udział w tworzeniu World of Warcraft jako współpracownik. Na krótko opuścił zespół i dołączył do studia Obsidian Entertainment, pomagając w projektowaniu Star Wars: Knights of The Old Republic II oraz Neverwinter Knights 2. Do Blizzarda wrócił w ostatnich miesiącach 2005 roku i przez ponad 9 lat pracował jako starszy scenarzysta, maczając palce m.in. przy Diablo III oraz kolejnych dodatkach do WoW-a. Jednak sławę zyskał dopiero za sprawą Overwatcha. Sieciowa strzelanka mogła być pozbawiona kampanii fabularnej, ale twórca dołożył starań, by stworzyć uniwersum, którego nie powstydziłoby się wiele produkcji dla jednego gracza. To właśnie Michaelowi Chu zawdzięczamy większość dialogów w grze i historii bohaterów. Scenarzysta przyłożył też rękę do powstania krótkich animacji przedstawiających tło fabularne Overwatcha, które zyskały popularność nie tylko wśród fanów marki.

Scenarzysta serii Overwatch odchodzi z Blizzarda - ilustracja #2
Michael Chu zakończył swoją prawie 20-letnią przygodę z Blizzardem.