Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2020, 09:56

autor: Adrian Werner

The Last of Us – produkcja serialu ruszy po ukończeniu TLoU2

Dowiedzieliśmy się, że produkcja telewizyjnej adaptacji marki TLoU ruszy dopiero po zakończeniu prac nad The Last of Us: Part II. Ponadto muzykę do serialu skomponuje twórca ścieżki dźwiękowej gry.

The Last of Us – produkcja serialu ruszy po ukończeniu TLoU2 - ilustracja #1
Osoby czekające na serial muszą uzbroić się w cierpliwość.
W SKRÓCIE:
  1. produkcja serialu HBO na dobre ruszy dopiero po ukończeniu prac nad grą The Last of Us: Part II;
  2. wynika to z dużego zaangażowania w serial dyrektora kreatywnego gier - Neila Druckmanna;
  3. za muzykę serialu odpowiadać będzie Gustavo Santaolalla, czyli kompozytor The Last of Us: Part II.

Tydzień temu ogłoszono, że stacja HBO opracuje serialową adaptację serii gier The Last of Us. Okazuje się, że na premierę projektu sporo jeszcze poczekamy. Produkcja ruszy bowiem w pełni dopiero, gdy zakończone zostaną prace nad The Last of Us: Part II.

Wynika to z faktu, że dyrektor kreatywny serii gier, czyli Neil Druckmann, pełnić będzie również rolę jednego z głównych scenarzystów serialu. Jego zaangażowanie w telewizyjny projekt ma być tak duże, że możliwe stanie się dopiero po tym, jak zakończy prace nad The Last of Us: Part II.

Gra ma zadebiutować pod koniec maja tego roku. Nie znaczy to, że do tego momentu nic się nie będzie działo w kwestii serialu HBO. Drugi ze scenarzystów, czyli znany z Czarnobyla Craig Mazin, już od wielu miesięcy prowadzi konsultacje z Druckmannem, czego efektem jest wiele pomysłów i planów. Mamy więc nadzieję, że gdy produkcja rozpocznie się na dobre, tempo prac będzie szybkie.

Dowiedzieliśmy się także, że za muzykę serialu odpowiadać będzie Gustavo Santaolalla, czyli kompozytor soundtracku The Last of Us: Part II. Przypomnijmy, że telewizyjna produkcja HBO zastąpi planowaną od wielu lat kinową adaptację marki. Na razie nie wiemy, kiedy projekt trafi na antenę.

Znamy za to datę premiery The Last of Us: Part II, którą ustalono na 29 maja tego roku. Gra zmierza wyłącznie na PlayStation 4 i otrzymała od organizacji ESRB kategorię wiekową M, co oznacza, że będzie to tytuł przeznaczony dla dorosłych odbiorców. Taki rating przyznano z powodu brutalności rozgrywki oraz scen nagości.

  1. HBO – strona oficjalna
  2. The Last of Us – oficjalna strona cyklu gier