Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2020, 10:12

autor: Aquma

The Last of Us 2 z kategorią wiekową M. W grze pojawi się nagość

Przygodowa gra akcji The Last of Us: Part II od studia Naughty Dog otrzymała od organizacji ESRB kategorię wiekową Mature (17+). W dziele pojawi się przemoc, a także - co jest nowością w przypadku tego dewelopera - nagość i sceny seksu.

The Last of Us: Part II nie będzie grą dla dzieci. - The Last of Us 2 z kategorią wiekową M. W grze pojawi się nagość - wiadomość - 2020-02-03
The Last of Us: Part II nie będzie grą dla dzieci.

Organizacja ESRB (Entertainment Software Rating Board) przyznała kategorię wiekową najnowszemu tytułowi studia Naugthy Dog - przygodowej grze akcji The Last of Us: Part II. Produkcja otrzymała rating Mature (17+), co oznacza, że będziemy mieli do czynienia z dziełem dedykowanym raczej dorosłemu odbiorcy. Na ekranie zobaczymy m.in. przemoc, nagość oraz taktownie ukazane sceny seksu (oraz nawiązania do seksualności). Stosowne logo pojawiło się na stronie głównej gry (w prawym dolnym rogu).

Choć przemoc, nawet sugestywna, nie jest niczym nadzwyczajnym w tytułach omawianego dewelopera - nie brakuje jej ani w poprzedniej części, ani w grach z serii Uncharted - to nie można powiedzieć tego samego o nagości i scenach seksu. Dotychczas studio Naugthy Dog unikało prezentowania podobnych rzeczy na ekranie, ale wygląda na to, że chcąc ukazać postapokaliptyczny świat w możliwie jak najbardziej realistyczny sposób zdecydowano się na zrezygnowanie z jakichkolwiek kompromisów.

Czy The Last of Us: Part II stanie się dzięki temu lepszą grą? Trudno powiedzieć, ale biorąc pod uwagę klimat i fabułę poprzedniej odsłony, myślę, że możemy być spokojni o to, że motywy dla dorosłych nie zostaną sprowadzone do roli wabika na graczy łasych na podobne treści i zamiast tego będą stanowiły faktyczny element opowiadanej historii.

Przypominamy, że gra The Last of Us: Part II zadebiutuje 29 maja 2020 roku i będzie dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Tytuł zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. The Last of Us: Part II - strona oficjalna
  2. Naughty Dog - strona oficjalna
  3. Wszystko o The Last of Us: Part II
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II