Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 marca 2020, 12:12

autor: qjin

The Last of Us – serial ma zastąpić film

Według nieoficjalnych doniesień nowo zapowiedziany serial na podstawie The Last of Us ma zastąpić planowaną wcześniej filmową adaptację popularnej gry. Ponadto dowiedzieliśmy się, że orientacja seksualna Ellie nie zmieni się w ekranizacji.

Miał być film The Last of Us, a powstanie „tylko” serial dla HBO. - The Last of Us – serial ma zastąpić film - wiadomość - 2020-03-06
Miał być film The Last of Us, a powstanie „tylko” serial dla HBO.

O tym, że wytwórnia Sony Pictures Entertainment planowała stworzenie ekranizacji gry The Last of Us, wiemy od lat. Projekt jednak natrafiał na regularne problemy i w 2016 roku znalazł się zdaniem Neila Druckmanna ze studia Naughty Dog w „deweloperskim piekiełku”. Wygląda na to, że być może nigdy nie zobaczymy wysokobudżetowego filmu na podstawie przygód Joela i Ellie. Jak podał amerykański serwis IGN, który opiera się na anonimowym źródle z wytwórni Sony Pictures Entertainment, plany kinowej adaptacji zostały porzucone na rzecz zapowiedzianego wczoraj serialu.

Wczorajsze ogłoszenie ekranizacji The Last of Us przez HBO, Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions wywołało niemałe poruszenie w sieci i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczności. Będą za nią odpowiadać Craig Mazin, twórca nagradzanego miniserialu Czarnobyl, oraz Neil Druckmann, scenarzysta i dyrektor kreatywny serii The Last of Us. Ten pierwszy zaczął udzielać się aktywnie w serwisach społecznościowych i w odpowiedzi na wpis fanki obiecał, że orientacja seksualna Ellie będzie taka sama jak w grach. Przypominamy, że w The Last of Us: Left Behind, DLC do pierwszej części, oraz materiałach promocyjnych The Last of Us: Part II została przedstawiona jako postać homoseksualna i tego zamierza się trzymać Craig Mazin, scenarzysta nadchodzącej adaptacji HBO.

Twórca zapowiedzianego serialu zapewnił, że orientacja seksualna Ellie pozostanie bez zmian. - The Last of Us – serial ma zastąpić film - wiadomość - 2020-03-06
Twórca zapowiedzianego serialu zapewnił, że orientacja seksualna Ellie pozostanie bez zmian.

Niestety, nie znamy daty premiery serialu The Last of Us, ale z pewnością będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście wcześniej otrzymamy The Last of Us Part II, które zadebiutuje na konsoli PS4 29 maja 2020 roku. Serialowy projekt nie jest jedynym, jaki powstaje w studiu PlayStation Productions. W produkcji znajduje się też ekranizacja innej serii gier studia Naughty Dog – Uncharted. Będzie to film w reżyserii Ruben Fleischera (Venom) i z mocną obsadą (Tom Holland, Mark Walhberg czy Antonio Banderas). Ma trafić na ekrany kin 5 marca 2021 roku.