Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 marca 2020, 19:58

autor: "Vergil"

Serial The Last of Us zmierza na HBO; scenarzysta Czarnobyla na pokładzie

The Last of Us doczeka się serialu, który będzie owocem współpracy firm HBO, Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions. Za jego scenariusz mają odpowiadać Neil Druckmann z Naughty Dog i Craig Mazin znany z doskonale przyjętego Czarnobyla.

W SKRÓCIE:
  1. The Last of Us doczeka się serialu od HBO;
  2. za jego scenariusz będą odpowiadać Craig Mazin (Czarnobyl) oraz Neil Druckmann z Naughty Dog;
  3. stanowiska producentów wykonawczych obejmą natomiast Carolyn Strauss oraz Evan Wells (szef studia Naughty Dog).

Na nieco ponad dwa miesiące przed premierą gry The Last of Us: Part II dowiedzieliśmy się, że marka rozszerzy się na nowe medium. HBO, Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions nawiązały bowiem współpracę, której owocem będzie serial The Last of Us. Co więcej, jego scenariusz ma być dziełem Craiga Mazina, czyli scenarzysty niebywale ciepłego Czarnobyla, oraz Neila Druckmanna – scenarzysty i dyrektora kreatywnego wirtualnych przygód Joela i Ellie. Stanowiska producentów wykonawczych przypadły natomiast w udziale Carolyn Strauss oraz Evanowi Wellsowi, czyli prezesowi studia Naughty Dog (via The Hollywood Reporter).

Choć obecnie nie znamy nawet orientacyjnej daty premiery omawianej produkcji, a także żadnych szczegółów dotyczących obsady, ujawniono, że opowiedziana w niej historia ma zostać oparta na fabule pierwszej gry z serii. Twórcy nie wykluczają jednak, że całość zostanie rozbudowana o wątki zaczerpnięte z części drugiej.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Mazin nie kryje uznania dla twórczości Druckmanna, nazywając go „najlepszym opowiadaczem historii pracującym w branży gier wideo”, a The Last of Us określając mianem „jego magnum opus”. Druckmann nie pozostaje mu dłużny i twierdzi, że „nie potrafi sobie wyobrazić lepszych partnerów (niż Mazin oraz HBO) do przeniesienia opowieści z The Last of Us na kanwę serialu telewizyjnego”.

Kto wcieli się w Ellie, Joela i resztę postaci występujących w The Last of Us? - Serial The Last of Us zmierza na HBO; scenarzysta Czarnobyla na pokładzie - wiadomość - 2020-03-05
Kto wcieli się w Ellie, Joela i resztę postaci występujących w The Last of Us?
  1. The Last of Us: Part II – oficjalna strona internetowa
  2. Oficjalna strona internetowa HBO Polska