Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 20:05

Star Wars: Project Maverick pojawił się w bazie danych PS Store [Aktualizacja]

W bazie danych europejskiego PlayStation Store pojawiła się tajemnicza produkcja pod tytułem Star Wars: Project Maverick. Grze, która ukryta jest przed wścibskimi oczyma w kodzie sklepu, towarzyszy również grafika promocyjna.

Aktualizacja:

Właściciel profilu PSN releases podzielił się oficjalnym numerem ID produkcji, co pozwoliło wyciągnąć jeszcze więcej informacji na temat projektu z bazy danych Sony. Po jej przejrzeniu okazuje się, że w tym przypadku będziemy mieli do czynienia z testową wersją beta. Co więcej, tytuł na pewno nie współpracuje z okularami VR oraz potencjalnie umożliwi zabawę wieloosobową. Dostępny jest też krótki klip muzyczny, który teoretycznie odgrywany będzie przy wyborze produkcji w menu konsoli PlayStation 4.

Jeden z użytkowników forum ResetEra zauważył, iż na nieoficjalnym twitterowym profilu PSN releases pojawiła się dziś wzmianka o tym, że do bazy danych europejskiego PlayStation Store dodana została pozycja/gra Star Wars: Project Maverick. Osoba stojąca za kontem zajmuje się monitoringiem zmian wprowadzonych do sklepu Sony, często z interesującymi efektami, zwłaszcza gdy dotyczą one niewidocznych publicznie tytułów. Korzystając z tej metody, odkryto ostatnio istnienie remake'u Resident Evil 3 oraz dema Final Fantasy VII Remake.

W tej chwili trudno ustalić, czym w rzeczywistości okaże się Project Maverick. Wpisowi towarzyszy jednak oficjalna grafika, przedstawiająca gwiezdny niszczyciel w otoczeniu X-wingów. Akcja gry potencjalnie będzie więc mieć miejsce niedługo przed oryginalną trylogią lub w jej trakcie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tytuł produkcji, zawierający termin Project, możemy spodziewać się, że albo jest on tymczasowy, albo mamy tu do czynienia z jakąś mniejszą grą lub demem. Zwłaszcza te dwie ostatnie pozycje wydają się prawdopodobne. Co więcej, dzięki filmowi Top Gun, słowo „Maverick” kojarzy się od wielu lat z pilotami. Czyżbyśmy mieli więc do czynienia np. z produkcją VR, w której zasiądziemy za sterami myśliwca rebeliantów?

Przypomnijmy, że oficjalnie Electronic Arts przygotowuje w tej chwili tylko jeden tytuł z uniwersum Star Wars, który wciąż pozostaje owiany tajemnicą i według zapewnień wydawcy ma być niezwykle unikalny. Prawdopodobnie trwają też wstępne prace nad sequelem świetnie sprzedającego się Star Wars Jedi: Upadłego Zakonu. Poza tym, jeżeli wierzyć plotkom, EA anulowało niedawno jeszcze jeden niezapowiedziany projekt rozgrywający się w odległej galaktyce. Dołączył on do dwóch wcześniej skasowanych tytułów, znanych pod nazwami kodowymi Ragtag (rok 2017) i Orca (rok 2018).

Nowy symulator pilota w uniwersum Star Wars?

  1. Electronic Arts - strona oficjalna