Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2020, 09:20

autor: Laty

Valorant bez lootboxów i przedmiotów pay to win

Zespół pracujący nad Valorant zdradził szczegóły dotyczące systemu mikrotransakcji. Twórcy League of Legends w dalszym ciągu nie ujawnili daty premiery swojego najnowszego tytułu.

Wydaje się, że deweloperzy idą pod prąd aktualnych trendów w tworzeniu gier. Czy to sposób na sukces? - Valorant bez lootboxów i przedmiotów pay to win - wiadomość - 2020-03-06
Wydaje się, że deweloperzy idą pod prąd aktualnych trendów w tworzeniu gier. Czy to sposób na sukces?

Valorant to najnowsza gra studia Riot Games. Tytuł ma być konkurentem dla takich strzelanek jak Overwatch i CS:GO. Redaktorzy serwisu Polygon spędzili dzień z zespołem programistów pracujących nad Valorant. Dzięki rozmowie z Anną Donlon, producentką wykonawczą gry, poznaliśmy sporo nowych informacji.

Na początku należy zaznaczyć, że gra będzie całkowicie darmowa i pozbawiona elementów „pay to win”, a poprzez mikrotransakcje będziemy mogli kupić jedynie nowe skórki i spraye. Jednym ze sposobów na zdobycie przedmiotów kosmetycznych - poza zakupem bezpośrednio w sklepie gry lub po prostu poprzez granie - będzie przepustka sezonowa, która ma się pojawić wraz z premierą Valorant. Na początku otrzymamy wyłącznie skórki do broni i spraye; natomiast brak będzie skórek dla postaci. Donlon tłumaczy to chęcią utrzymania właściwego balansu pomiędzy drużynami. Wszystkie postacie mają takie same hitboxy i są zaprojektowane w taki sposób, aby były łatwo rozpoznawalne – alternatywne skiny mogłyby utrudnić ich dostrzeżenie, w konsekwencji wprowadzając niesprawiedliwą przewagę dla graczy je kupujących. Istnieje szansa na pojawienie się skórek w przyszłości, ale twórcy muszą być pewni, że nie zaburzą one rozgrywki.

Producentka zdradziła, że w grze nie uświadczymy kontrowersyjnych lootboxów. Alternatywą ma być sklep z bogatą ofertą przedmiotów kosmetycznych i przejrzystymi zasadami. Z pewnością znajdą się zwolennicy takiego rozwiązania, jednak pasjonaci robienia „openingów” nie będą mieli czego szukać w nadchodzącym tytule.

Od kilku dni znamy wymagania sprzętowe Valorant. Nie wiemy jednak, kiedy zostanie udostępniona wersja beta gry ani nie znamy dokładnej daty premiery.