Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2020, 17:47

autor: Entelarmer

Seriale Diablo i Overwatch w drodze. Prace nad filmem Call of Duty zostały wstrzymane

Nick van Dyk z Activision Blizzard Studios niejako potwierdził istnienie seriali animowanych na licencji marek Diablo oraz Overwatch. Z kolei Stefano Sollima poinformował, że produkcja reżyserowanej przez niego ekranizacji serii Call of Duty została wstrzymana i nie jest już priorytetem dla Activision.

Kolejne doniesienia zdają się wskazywać, że trwają prace nad ekranizacją serii Diablo. Ich źródłem jest Nick van Dyk, jeden z prezesów Activision Blizzard Studios, a dokładniej – jego profil w serwisie LinkedIn. Na stronie zamieścił on informację, jakoby Diablo miało doczekać się animowanego serialu, który obecnie znajduje się w preprodukcji. Całość ma być utrzymana w stylu podobnym do anime niczym Castlevania Netfliksa i zadebiutuje na tej platformie. Co więcej, van Dyk wspomniał również o „stworzeniu i sprzedaniu animowanej serii” na licencji Overwatcha.

Serialowe Diablo najwyraźniej poszło śladami Castlevanii. - Seriale Diablo i Overwatch w drodze. Prace nad filmem Call of Duty zostały wstrzymane - wiadomość - 2020-02-17
Serialowe Diablo najwyraźniej poszło śladami Castlevanii.

Pogłoski na temat możliwej ekranizacji kultowej serii hack’n’slashy nie są niczym nowym. Jeszcze w 2015 roku Activision Blizzard wyrażało zainteresowanie stworzeniem filmów lub seriali na podstawie swoich gier. Rok później ukazała się Akademia Skylanders, nad którą pieczę sprawował Nick van Dyk, a jeszcze później jego studio zapowiedziało stworzenie całego uniwersum filmowego na podstawie cyklu Call of Duty. O samym Diablo usłyszeliśmy w 2018 roku, kiedy to Andrew Cosby (twórca komiksów i współzałożyciel wydawnictwa Boom! Studio) wygadał się, że prowadził rozmowy w sprawie stworzenia serialowej adaptacji cyklu. Pół roku później Blizzard zarejestrował znak towarowy Diablo związany z produkcjami filmowymi oraz telewizyjnymi w dystrybucji VoD.

Serial animowany Overwatch stanowiłby jakąś pociechę dla tych, którym wciąż marzy się kampania dla jednego gracza w tym uniwersum. - Seriale Diablo i Overwatch w drodze. Prace nad filmem Call of Duty zostały wstrzymane - wiadomość - 2020-02-17
Serial animowany Overwatch stanowiłby jakąś pociechę dla tych, którym wciąż marzy się kampania dla jednego gracza w tym uniwersum.

Podobnych doniesień nie mieliśmy w przypadku Overwatcha, ale nie jest tajemnicą, że Blizzardowi marzy się ekranizacja strzelankowej serii. Jeszcze w 2017 roku Jeff Kaplan, reżyser obu odsłon Overwatcha, mówił o wielkim zainteresowaniu firmy stworzeniem filmu pełnometrażowego lub epizodycznej serii w uniwersum gry (via Gamereactor). Jednak od tego czasu nie pojawiło się nic, co wskazywałoby na podjęcie przez spółkę konkretnych działań w tej sprawie, nie mówiąc nawet o ukończeniu produkcji, jak sugeruje profil Nicka van Dyka. Wciąż też nie doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia w sprawie ekranizacji Diablo bądź Overwatcha.

Za to dowiedzieliśmy się o wstrzymaniu prac nad filmowym Call of Duty dzięki serwisowi BadTaste, który przeprowadził rozmowę ze Stefano Sollimą. Nie oznacza to, że projekt poszedł do kosza. Zdaniem reżysera nie ma nic dziwnego w takim posunięciu – po prostu „wszyscy zainteresowani” muszą jeszcze uzgodnić, w jakim kierunku ma podążyć produkcja. Sam obraz rzekomo nie jest już priorytetem dla Activison, a więc nie powinniśmy liczyć na jakiekolwiek nowe informacje w najbliższym czasie. Sollima, dodał też, że scenariusz przygotował wspólnie ze Scottem Silverem – tym samym, który maczał palce przy tworzeniu Jokera. Tak czy owak, na efekty prac Activision Blizzard Studios przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ekranizacja Call of Duty jeszcze długo nie ujrzy światła dziennego. - Seriale Diablo i Overwatch w drodze. Prace nad filmem Call of Duty zostały wstrzymane - wiadomość - 2020-02-17
Ekranizacja Call of Duty jeszcze długo nie ujrzy światła dziennego.