Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2020, 16:26

autor: Vergil

Horizon Zero Dawn na PC oficjalnie potwierdzony

Plotki, które pojawiały się od dłuższego czasu, okazały się prawdziwe. Horizon: Zero Dawn od studia Guerrilla Games zmierza na komputery osobiste. Hermen Hulst stojący na czele Sony Worldwide Studios wypowiedział się na temat powodów stojących za tą decyzją.

W SKRÓCIE:
  1. Hermen Hulst, czyli szef Sony Worldwide Studios, potwierdził, że Horizon: Zero Dawn zmierza na komputery osobiste;
  2. produkcja trafi na nową platformę latem;
  3. jak mówi Hulst, nie oznacza to, że od teraz wszystkie gry od Sony Interactive Entertainment będą trafiać również na PC.

Na łamach oficjalnego bloga PlayStation pojawił się wywiad z Hermenem Hulstem, który wcześniej stał na czele studia Guerrilla Games, a obecnie jest szefem Sony Worldwide Studios. Hulst potwierdził pojawiające się od dłuższego czasu plotki i obwieścił, że Horizon: Zero Dawn zmierza na komputery osobiste. Produkcja zadebiutuje na nowej platformie latem bieżącego roku, jednak obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie. Jak mówi sam zainteresowany, w niedalekiej przyszłości studio Guerrilla Games podzieli się z nami konkretnymi informacjami.

Gracze i recenzenci przyjęli Horizon: Zero Dawn niezwykle ciepło. Czas pokaże, czy dzieło studia Guerrilla Games odniesie sukces również na komputerach osobistych. - Horizon Zero Dawn na PC oficjalnie potwierdzony - wiadomość - 2020-03-10
Gracze i recenzenci przyjęli Horizon: Zero Dawn niezwykle ciepło. Czas pokaże, czy dzieło studia Guerrilla Games odniesie sukces również na komputerach osobistych.

Hulst wypowiedział się również na temat tego, jak premiera byłego już exclusive’a tego kalibru na komputerach osobistych rzutuje na przyszłość gier tworzonych z myślą o konsolach PlayStation. Jak mówi, bynajmniej nie oznacza to, że od teraz wszystkie tytuły wydawane przez Sony Interactive Entertainment będą pojawiać się również na komputerach osobistych. Co więcej, obecnie Sony Worldwide Studios skupia się w stu procentach na tytułach ekskluzywnych dla konsol Sony. Niemniej jego zdaniem Horizon: Zero Dawn dobrze pasuje do specyfiki pecetów. Inna sprawa, że taki ruch to również sposób na to, by „zapoznać większą liczbę ludzi z PlayStation i pokazać im, co być może ich omija”.

Na koniec warto dodać, że PlayStation Productions, które będzie czuwać nad produkcją filmu Uncharted i zapowiedzianego niedawno serialu The Last of Us, ma jeszcze sporo asów w rękawie, jednak Hulst obecnie nie może zdradzić nam żadnych szczegółów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Horizon: Zero Dawn
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon: Zero Dawn – poradnik do gry
  4. Wszystko o Horizon: Zero Dawn