Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 16:41

autor: Froozyy

CS:GO - duża aktualizacja coraz bliżej, gracze analizują zmiany

Użytkownik Twittera o nicku NorS2021 doniósł, że siedem map w grze Counter-Strike: Global Offensive doczekało się nieudostępnionych jeszcze zmian. Według graczy zwiastuje to nadejście np. długo wyczekiwanej nowej operacji.

W SKRÓCIE:
  • pojawiły się doniesienia o tym, że Valve wprowadziło jeszcze nieudostępnione zmiany w siedmiu mapach w grze CS:GO;
  • według graczy zwiastuje to pojawienie się nowej operacji;
  • zwrócono również uwagę na aktywność profilu CS:GO na Twitterze – jedna odpowiedź sugeruje przeróbkę mapy Mirage.

Jakiś czas temu pisaliśmy o doniesieniach w sprawie daty premiery nowej operacji w Counter-Strike: Global Offensive. Póki co nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych informacji ze strony Valve, ale wszystko wskazuje na to, że przygotowania do niezapowiedzianej jeszcze aktualizacji nadal trwają. Znany społeczności CS-a użytkownik Twittera o nicku NorS2021 kilka godzin temu poinformował o zmianie kodów kilku map (sprawdza się to poprzez dostępność starszych wersji w warsztacie Steam), co według graczy ma zwiastować nadchodzącą aktualizację.

Zmiany wprowadzono aż w siedmiu mapach (na Mirage, Inferno, Overpass, Nuke, Train, Vertigo i Dust 2), a gracze zwracają uwagę na to, że najpewniej nie dotyczą one takich rzeczy jak świąteczne ozdoby, ponieważ zmieniano sam kod gry, a nie wygląd lokacji. Możliwe, że faktycznie ma to jakieś powiązania z 10. operacją i zadaniami lub trybami, które pojawiłby się w ramach niej.

Zwrócono również uwagę na aktywność oficjalnego profilu gry na Twitterze – w odpowiedzi na ironiczny wpis byłego profesjonalnego gracza CS-a wrzucono gif z teledysku utworu Welcome To The Jungle zespołu Guns N’Roses. Użytkownicy Reddita wywnioskowali, że jest to zapowiedź przeróbki mapy Mirage (o której plotkowano już jakiś czas temu), ponieważ to właśnie na niej znajduje się miejscówka nazywana „Jungle”.

Niewątpliwie wielu graczy czeka na oficjalne potwierdzenie pojawiających się ostatnio przecieków i domysłów. Ostatnią operację otrzymaliśmy pod koniec 2019 roku, więc można powiedzieć, że nadeszła odpowiednia pora, aby po roku oczekiwania Valve zaskoczyło graczy czymś zupełnie świeżym.