Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 12:06

autor: Entelarmer

Biomutant i Desperados 3 opóźnione

Embracer Group AB (dawniej THQ Nordic AB) zdradziło część swoich planów na kolejny rok fiskalny. Wynika z nich, że zarówno Desperados III, jak i Biomutant nie ukażą się w tym roku.

Biomutant jest już prawie gotowy, ale na premierę jeszcze poczekamy. - Biomutant i Desperados 3 opóźnione - wiadomość - 2019-11-14
Biomutant jest już prawie gotowy, ale na premierę jeszcze poczekamy.

Minęło nieco czasu odkąd usłyszeliśmy cokolwiek na temat Biomutant. Dzieło zespołu Experiment 101 mieliśmy okazję zobaczyć pod koniec sierpnia, kiedy to przesunięto premierę na końcówkę 2019 roku. Zła wiadomość jest taka, że nie było to ostatnie opóźnienie, ale na szczęście prace nad grą powoli dobiegają końca. Tak wynika z raportu finansowego holdingu Embracer Group, wcześniej znanego jako THQ Nordic (od września nazwa ta odnosi się tylko do austriackiego oddziału grupy). Jak podano w podsumowaniu kwartału lipiec-wrzesień, zespół Experiment 101 kładzie na swojej produkcji ostatnie szlify. Sęk w tym, że o tytule wspomniano w kontekście kolejnego roku fiskalnego, a nie obecnego kwartału. Tym samym niejako potwierdzono, że premiera Biomutant przypadnie na okres od kwietnia 2020 roku do marca 2021 roku.

Również wycieczka na taktyczny Dziki Zachód odbędzie się w późniejszym terminie. - Biomutant i Desperados 3 opóźnione - wiadomość - 2019-11-14
Również wycieczka na taktyczny Dziki Zachód odbędzie się w późniejszym terminie.

Niestety, to nie jedyne opóźnienie produkcji z katalogu szwedzkiego holdingu. W tym samym kontekście wspomniano o Desperados III, czyli kontynuacji kultowej serii taktycznych strategii. Dzieło studia Mimimi Games również ukaże się w kolejnym roku fiskalnym, obok takich gier, jak Wasteland 3, Iron Harvest oraz wspomniany Biomutant. Tak więc na powrót Johna Coopera i spółki poczekamy nieco dłużej, niż zakładano. Więcej szczęścia ma Shenmue III, które wraz z Darksiders Genesis trafi na rynek w najbliższych tygodniach.

Pomijając powyższe opóźnienia, raport daje też do zrozumienia, że grupa szykuje sporo atrakcji na nadchodzący rok. Spółki wchodzące w skład Embracer Group (THQ Nordic, Koch Media, Coffee Stain) pracują obecnie nad 86 projektami, z czego 49 to wciąż nieujawnione produkcje. Nadmieńmy, że w maju 2019 roku była mowa o 80 tytułach, w tym 48 jeszcze niezapowiedzianych, a przecież od tego czasu poznaliśmy część z nich (m.in. nowe Comanche, Rebel Cops oraz remake Destroy All Humans) Rzecz jasna, część z nich to zapewne pomniejsze lub wręcz niszowe dzieła. Niemniej znalazło się też miejsce dla co najmniej dwóch wysokobudżetowych gier z kategorii AAA, planowanych na przyszły rok fiskalny. Co więcej, przewidywane są kolejne inwestycje, aczkolwiek nie powinniśmy liczyć na rychłe ujawnienie tych projektów. Lars Wingefors, prezes i założyciel Embracer Group, chce postawić na jakość wydawanych produkcji, co może zniechęcić co bardziej niecierpliwych inwestorów, ale na dłuższą metę ma być bardziej opłacalne dla wszystkich. Na ile prawdziwe są te zapewnienia, przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Lars Wingefors wierzy, że dbanie o jakość gier jest bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie tak dla graczy, jak i inwestorów. - Biomutant i Desperados 3 opóźnione - wiadomość - 2019-11-14
Lars Wingefors wierzy, że dbanie o jakość gier jest bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie tak dla graczy, jak i inwestorów.