Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4iOSANDSwitch
Okładka Rebel Cops (PC)
OkładkaRebel Cops (PC)

Rebel Cops

Rebelianci

Taktyczny spin-off serii This Is the Police od zespołu Weappy Studios. W Rebel Cops kierujemy grupą zbuntowanych policjantów w walce z mafią rządzącą miastem Ripton, a nasze działania wpływają na to, jak postrzegają nas mieszkańcy miasta.

Strategiczne | turowe | taktyczne | policyjne

Rebel Cops to poboczna odsłona serii This is the Police od białoruskiego zespołu Weappy Studios. Tym razem zamiast mieszanki przygodówki i strategii otrzymujemy grę taktyczną w stylu Desperados czy Commandos. Tytuł ukazał się nakładem wydawnictwa THQ Nordic.

Fabuła

Rebel Cops opowiada historię fikcyjnego amerykańskiego miasteczka Ripton. Miejscowość stała się domeną brutalnej mafii przewodzonej przez Viktora Zueva, który pozyskał sobie zarówno władze miasta, jak i policję. Jednak nie wszyscy chcą biernie przyglądać się poczynaniom przestępców. Grupa zbuntowanych funkcjonariuszy podejmuje beznadziejną walkę z kryminalistami.

Mechanika

Wzorem innych taktycznych strategii, akcję w Rebel Cops zaprezentowano w rzucie izometrycznym. Gra podzielona jest na misje, w których sterujemy grupą bohaterów i wykonujemy określone zadania. Te pozwolą nam podkopać fundamenty kryminalnego imperium Viktora Zueva.

Zgodnie ze schematami gatunku, tytuł kładzie nacisk na unikanie otwartego konfliktu. Wrogów na planszach jest zwykle więcej niż naszych podopiecznych, co skutecznie zniechęca do frontalnego ataku. Co więcej, żadna z postaci nie ma klasycznego paska życia – każdy strzał może okazać się śmiertelny i nawet w najlepszym przypadku rana postrzałowa doprowadzi do szybkiego wykrwawienia się bohatera, o ile nie uzyska on natychmiastowej pomocy. Dlatego też skupiamy się na planowaniu i cichym rozprawianiu się z przeciwnikami, czy to przez aresztowanie, czy też przez szybkie zastrzelenie delikwenta, zanim powiadomi pozostałych strażników.

W ramach misji zdobywamy łupy, które można sprzedać na czarnym runku. Pozyskane środki wydajemy na zakup nowego wyposażenia: broni, wytrychów, apteczek itd. Nasi podopieczni uczą się też nowych talentów, co ułatwia wykonywanie kolejnych zadań. Ponadto w przerwie między kolejnymi misjami głównego wątku możemy udać się na wędrówkę po otwartej lokacji. Taka wycieczka również pozwala na zdobycie funduszy na kolejne zakupy, a ponadto możemy trafić na zadania poboczne, w których pomagamy mieszkańcom.

Waluta i sprzęt to nie wszystko, co zdobywamy w trakcie gry. Twórcy Rebel Cops zaimplementowali system reputacji. Nasze działania w każdej misji wpływają na postrzeganie nas przez mieszkańców Ripton. Jako grupa renegatów bohaterowie nie mogą liczyć na wsparcie z urzędu, tak więc to nasza renoma wśród społeczności decyduje, czy jej członkowie są chętni do pomocy. Jeśli zachowujemy wszystkie zdobycze dla siebie, ignorujemy misje poboczne, a w trakcie zadań szafujemy życiem cywili, ludzie nie będą darzyć nas ciepłymi uczuciami. Sprzedawcy odmówią handlowania z nami, a co bardziej praworządni członkowie naszego zespołu zwrócą się przeciwko nam.

Kwestie techniczne

Rebel Corps graficznie nie odbiega od głównych odsłon serii This is the Police, korzystając z nieskomplikowanej, lecz wyrazistej oprawy wizualnej.

Tryb gry: single player  

Rebel Cops cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Rebel Cops: 18+

Rebelianci Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 930MX / Radeon R7 240 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 560 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
iOS
AND