Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2019, 08:54

autor: Adrian Werner

Rebel Cops - zapowiedziano taktyczny spin-off This is the Police

Firma THQ Nordic i studio Weappy zapowiedziały grę Rebel Cops, czyli taktyczną turówkę, będącą produkcją poboczną w stosunku do cyklu This is the Police.

Gra ukaże się w tym miesiącu. - Rebel Cops - zapowiedziano taktyczny spin-off This is the Police - wiadomość - 2019-09-09
Gra ukaże się w tym miesiącu.
REBEL COPS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Weappy Studio
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 17 września 2019 r.

Studio Weappy zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim taktyczna turówka nazwana Rebel Cops, która jest spin-offem serii This is the Police. Gra zmierza na pecety (zarówno na Steama, jak GOG.com) oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Na Rebel Cops nie będziemy musieli czekać długo, gdyż premiera zaplanowana została na 17 września tego roku. Będzie to stosunkowo mała produkcja, oferująca 15 godzin zabawy. Dlatego cena została ustalona na poziomie 9,99 euro, czyli w przeliczeniu ok. 43 złotych, choć na Steamie prawie zawsze jest to 35,99 zł.

Akcja toczyć się będzie w miasteczku Riptown, które zostało kompletnie opanowane przez organizację mafijną dowodzoną przez Viktora Zueva. Grupa policjantów postanawia na własną rękę wyeliminować kryminalistów. Będą musieli zmierzyć się nie tylko z przestępcami, ale również swoimi dawnymi towarzyszami broni, którzy dali się skorumpować.

Rebel Cops zaoferuje serię misji, w których będziemy krok po kroku osłabiali imperium Zueva. Walka ma być dosyć realistyczna. Nie znajdziemy tutaj żadnych punktów życia. Celne trafienie skończy się śmiercią, albo w najlepszym wypadku ranna osoba szybko się wykrwawi, jeśli jej nie pomożemy. Dlatego kluczową rolę odegra stosowanie podejścia skradankowego, w ramach którego będziemy po cichu eliminowali przeciwników, zanim zdążą zaalarmować swoich kompanów.

Podczas zabawy będziemy gromadzili łupy, które pomogą nam w przyszłych operacjach. Poza głównymi misjami dostępne będą także opcjonalne zadania poboczne polegające na pomaganiu mieszkańcom Riptown, co zwiększy naszą renomę w lokalnej społeczności. Wpłynie na nią również sposób realizowania przez nas celów. Gracz sam zdecyduje, jak daleko się posunie i czy priorytetem dla niego będzie dobro cywilów, czy wyeliminowanie wrogów. Wszystko to ukształtuje morale naszej drużyny oraz ceny u handlarzy bronią.

  1. Oficjalna strona gry