Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2019, 08:39

autor: Adrian Werner

Fallout 76 – tryb battle royale otrzyma nową mapę Morgantown

Studio Bethesda poinformowało, że patch 13 do gry Fallout 76 zaoferuje Morgantown, czyli nową mapę do trybu battle royale Nuclear Winter.

Do tej pory gracze mogli bawić się w tryb Nuclear Winter tylko na mapie Flatwoods. - Fallout 76 – tryb battle royale otrzyma nową mapę Morgantown - wiadomość - 2019-09-08
Do tej pory gracze mogli bawić się w tryb Nuclear Winter tylko na mapie Flatwoods.

W czerwcu tego roku gra Fallout 76 otrzymała tryb battle royale nazwany Nuclear Winter. Początkowo dostępny był on jedynie w formie ograniczonej czasowo bety, ale tak bardzo spodobał się graczom, że studio Bethesda postanowiło zostawić go na stałe. Teraz twórcy poinformowali, że pracują nad dodatkową mapą do tego trybu.

Nowa mapa battle royale otrzymała nazwę Morgantown i zadebiutuje w patchu opatrzonym numerem 13, który ukaże się 10 września tego roku. Poziom obejmie tytułowe miasteczko oraz otaczające je górskie tereny. Znajdziemy tam m.in. duże zbiorniki wodne, co istotnie wpłynie na rozgrywkę. Poza innymi graczami będziemy musieli także uważać na gigantyczne skorpiony i bojowe roboty RobCo Assaultrons.

Co ciekawe, wpis blogowy zapowiadający Morgantown sugeruje, że po jego wprowadzeniu usunięta zostanie poprzednia mapa (Flatwoods). Nie jest to do końca jasne, gdyż notka jest stylizowana na wiadomość dla bohaterów gry. Jest w nim mowa o sprzątaniu poprzedniej areny walk, więc możliwe, że Flatwoods powróci po pewnym czasie z ulepszeniami.

Mapa Morgantown będzie główną atrakcja patcha nr 13, ale aktualizacja zaoferuje także wiele poprawek błędów i ulepszeń balansu rozgrywki. Możemy także spodziewać się korzystnych zmian w sieciowych eventach.

Przypomnijmy, że Fallout 76 ukazał się 14 listopada ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja została przyjęta chłodno – edycja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 52% według serwisu Metacritic. Projekt nie zachwycił również naszego redaktora, który wystawił mu notę 5.5/10. Od momentu premiery gra jest jednak systematycznie rozwijana i ulepszana. Nadal wiele brakuje jej do ideału, ale udało jej się utrzymać całkiem sporą społeczność graczy.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Wszystko o Fallout 76
  4. Fallout 76 - poradnik do gry