Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2019, 09:24

autor: Adrian Werner

Path of Exile - dodatek Blight już dostępny

Ukazał się wyczekiwany dodatek Blight do RPG-a akcji Path of Exile. Rozszerzeniem mogą się na razie cieszyć tylko pecetowcy, ale gracze konsolowi dołączą do zabawy w poniedziałek.

Dodatek na razie dostępny jest tylko na PC - Path of Exile - dodatek Blight już dostępny - wiadomość - 2019-09-08
Dodatek na razie dostępny jest tylko na PC

Zgodnie z zapowiedziami studio Grinding Gear Games wypuściło aktualizację z dodatkiem Blight do Path of Exile, czyli popularnego RPG-a akcji opartego na modelu darmowym z mikropłatnościami. Rozszerzenie na razie dostępne jest tylko na PC, ale posiadacze Xboksa One i PlayStation 4 nie będą musieli czekać długo, gdyż ich wersje ukażą się w poniedziałek, czyli 9 września.

Blight wprowadza nową ligę wyzwań, w ramach której Siostra Cassia prosi graczy o pomoc w walce z grzybiczą infekcją znaną jako Zaraza, potrafiąca przejąć kontrolę nad ciałami zakażonych osób.

PATH OF EXILE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Grinding Gear Games
  2. Gatunek: RPG akcji
  3. Model biznesowy: free-to-play
  4. Premiera na PC: 23 października 2013 r.
  5. Data premiery na XONE: 24 sierpnia 2017 r.
  6. Data premiery na PS4: 26 marca 2019 r.

Dodatek jest ciekawy, gdyż dostępne w jego ramach wyzwania łączą tradycyjną dla Path of Exile mechanikę RPG-a akcji z elementami strategii typu tower defense. Zadaniem gracza jest niszczenie skupisk Zarazy. Gdy tylko przypuścimy na nie atak, do obrony ruszają hordy zainfekowanych.

Wrogowie zawsze podążają wyraźnymi trasami, co ułatwia zaplanowane ich eliminacji. Do tego dochodzi możliwość korzystania z automatycznych wieżyczek obronnych. Do wyboru jest wiele typów, potrafiących np. zamrażać, podpalać, paraliżować i ogłuszać wrogów, jak również razić ich elektrycznością. Dostępne są również warianty pozwalające zwiększać statystyki sojuszników lub przywoływać posiłki. Wszystko to w sumie zapewnia ciekawe zadania, mocno odbiegające od misji tradycyjnie dostępnych w Path of Exile.

Dodatek wprowadził także olejki pozwalające wzbogacić przedmioty o nowe efekty. Ponadto przerobiono archetypy klas Necromancer, Poison Assassin oraz Mine Saboteur i dodano sporo nowych elementów ekwipunku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona dodatku Blight
  3. Recenzja gry Path of Exile - darmowy konkurent najlepszych gier hack'n'slash