Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 12:15

autor: AlexB

Gameplay z Age of Empires 4 i nowe gry od Rare i Obsidian dziś wieczorem na XO19

Już dziś o godzinie 21:00 w Londynie wystartuje impreza X019. Jej pierwszym akcentem będzie specjalny odcinek programu Inside Xbox, podczas którego najprawdopodobniej ujrzymy nowe gry od Rare oraz Obsidianu, a także gameplay z Age of Empires IV.

Już tylko godziny dzielą nas od wydarzenia, na które fani Microsoftu i studiów mu podległych czekali cały rok. Równo o 21:00 czasu polskiego w Copper Box Arena w Londynie rozpocznie się impreza X019. Zainicjuje ją nadawany na żywo specjalny odcinek programu Inside Xbox. Będzie można go obejrzeć w należącym do giganta z Redmond serwisie Mixer, a także na YouTube, Facebooku, Twitterze oraz Twitchu.

Szykuje się interesująca noc. - Gameplay z Age of Empires 4 i nowe gry od Rare i Obsidian dziś wieczorem na XO19 - wiadomość - 2019-11-14
Szykuje się interesująca noc.

Pytanie, czy warto poświęcić swój wolny wieczór na obejrzenie okolicznościowego Inside Xbox? Wiele wskazuje na to, że tak. Przede wszystkim podczas transmisji ujrzymy Age of Empires IV, czyli kolejną odsłonę kultowego cyklu strategii czasu rzeczywistego, która została zapowiedziana w 2017 roku. Obecność produkcji studia Relic na imprezie X019 potwierdzają zarówno informacje z sierpnia, jak i odliczanie na oficjalnej stronie serii, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, oraz wpis na Twitterze autorstwa specjalisty od marketingu w Microsofcie Aarona Greenberga.

Jakie konkretnie materiały z Age of Empires IV zostaną zaprezentowane podczas Inside Xbox? Najprawdopodobniej będą to pierwsze fragmenty gameplayu. Niewykluczone również, że podana zostanie przynajmniej przybliżona data premiery tytułu.

Ponadto jak podaje Daniel Ahmad, obserwator branży i starszy analityk w firmie Niko Partners, podczas dzisiejszego Inside Xbox ujawnione zostaną dwie zupełnie nowe gry nienależące do żadnych znanych marek od dwóch studiów będących pod egidą Microsoftu. Pierwszym z nich jest Rare, które ostatnio było zajęte nową wersją kultowej platformówki Battletoads oraz rozwojem sieciowego Sea of Thieves. Od tej ekipy możemy spodziewać się jakiejś zręcznościówki bądź gry akcji. Drugim producentem, który ma zaprezentować swoje świeże IP już za kilkanaście godzin, jest Obsidian Entertainment. Obecnie studio święci tryumfy dzięki wydanemu niedawno The Outer Worlds. W tym przypadku możemy w ciemno strzelać w kolejnego RPG-a, lecz kto wie? Istnieje pewna szansa, że drużyna z Irvine nas zaskoczy i zapowie coś z zupełnie innego gatunku.

W czasie specjalnego odcinka Inside Xbox mamy również poznać dokładne daty premier ogłoszonych już gier od ekip należących do Xbox Game Studios. Mowa tu między innymi o Bleeding Edge, Minecraft Dungeons czy Wasteland 3.

Wszystkie przytoczone tu atrakcje to jedynie wierzchołek góry lodowej. Dzisiejszy wieczór będzie obfitował w niespodzianki. O nich wszystkich dowiecie się rzecz jasna z naszych wiadomości. Zapraszamy zatem do śledzenia transmisji i newsroomu GRYOnline.pl.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft
  2. Oficjalna strona imprezy X019