Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Battletoads (XONE)

Battletoads

Kontynuacja gry Battletoads, która łączyła platformówkę z chodzoną bijatyką i zasłynęła niebotycznie wysokim poziomem trudności. Dzieło Dlala Studios pozwala bawić się tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maks. dwóch graczy.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka Battletoads (XONE)

data premiery gry:

gru2020

XONE PC

Battletoads to hybryda beat'em upa i platformówki, opracowana przez zespół Dlala Studios, we współpracy z ekipą Rare. Produkcja stanowi kontynuację kultowego brawlera pod tym samym tytułem, który od premiery w 1991 roku cieszy się mianem jednej z najtrudniejszych gier wideo w historii.

Fabuła

Głównymi bohaterami gry Battletoads są nieustraszone żaby o imionach Zitz, Rash i Pimple. Protagoniści po raz kolejny muszą stawić czoła niebezpiecznym adwersarzom, co stanowi dla nich doskonały pretekst do do rozpoczęcia jeszcze jednej morderczej przeprawy.

Mechanika

Battletoads w unikalny sposób spaja elementy zaczerpnięte z różnych gatunków. Znajdziemy tu więc zarówno sekcje platformowe, w których akcję ukazano z boku, a naszym głównym zadaniem jest skakanie nad przepaściami, omijanie pułapek oraz rozwiązywanie zagadek środowiskowych, jak i fragmenty rodem z beat'em upów (gdzie zajmujemy się przede wszystkim walką z przeciwnikami) czy sekcje pościgowe (podczas których akcję obserwujemy zza pleców protagonisty). Choć tytuł opracowano w taki sposób, by zapewniał dobrą zabawę każdemu, kto postanowi się z nim zmierzyć, opanowanie go do perfekcji wymaga od gracza wykazania się nie lada umiejętnościami.

Tryby gry

W Battletoads można grać zarówno w pojedynkę, jak i w lokalnym trybie multiplayer, w towarzystwie maksymalnie dwójki graczy.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Battletoads utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Tempo zabawy potęguje dynamiczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: 2,9 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battletoads

odpowiednia dla każdego wieku

Battletoads, RPG Time: The Legend of Wright i inne niezależne tytuły z konferencji Microsoftu
Battletoads, RPG Time: The Legend of Wright i inne niezależne tytuły z konferencji Microsoftu

wiadomość9 czerwca 2019

Podczas konferencji Microsoftu na targach E3 2019 zapowiedziano i pokazano nie tylko duże produkcje, ale także szereg mniejszych tytułów, w tym gier niezależnych, takich jak Battletoads czy RPG Time: The Legend of Wright.

XONE
PC