Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Earth's Dawn (PC)
OkładkaEarth's Dawn (PC)

Earth's Dawn

Wyprodukowana przez japońskie studio OneorEight dwuwymiarowa, side-scrollowa bijatyka science fiction z elementami RPG.

Akcji | elementy RPG | 2D | beat 'em up | side-scroll

Earth's Dawn Premiera

1lis2016

PS4

2lis2016

XONE

7gru2016

PC

producent: OneorEight wydawca: Rising Star Games

Gry podobne do Earth's Dawn

Shank 2

Dead or School

SkyKeepers

Earth’s Dawn na PS4, PC i XONE to wyprodukowana przez japońskie studio OneorEight zręcznościowa gra akcji z elementami RPG. Produkcja pierwotnie ukazała się na terenie Japonii pod tytułem Earth Wars, ale dzięki firmie Rising Star Games trafiła także do odbiorców na Zachodzie.

Fabuła

Ziemia staje na krawędzi zagłady, gdy zjawiają się na niej wrogo nastawieni przybysze z kosmosu, znani jako E.B.E. Niszczą oni wszystko, co spotkają na swojej drodze, a dodatkowo są odporni na ludzką broń. Jednak w końcu okazuje się, że kosmici są podatni na ataki narzędziami mordu, stworzonymi z użyciem ich technologii. Jako członek elitarnej jednostki utworzonej specjalnie w celu powstrzymania najeźdźcy, gracz musi stawić czoła przeważającym siłom wroga.

Mechanika

Earth’s Dawn na PS4, PC i XONE to side-scrollowana bijatyka 2D, przypominająca np. Shanka. Podczas zabawy liczy się więc przede wszystkim zręcznościowa walka, polegająca na tworzeniu morderczych combosów. System został zaprojektowany w ten sposób, by nowi gracze mogli w miarę szybko załapać zasady, ale poziom trudności z czasem wzrasta, więc wykazać mogą się także bardziej doświadczone w tego typu produkcjach osoby. W trakcie przygody nasza postać zdobywa doświadczenie, które przekłada się na kolejne zdolności i większą efektywność. Poszczególne umiejętności wybieramy ze specjalnego drzewka rozwoju, co umożliwia dopasowanie stylu zabawy pod własne preferencje.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Earth’s Dawn na PS4, PC i XONE, choć utrzymana w klasycznym dla japońskich produkcji stylu, jest mroczna i niepokojąca. Dzięki rozmaitym efektom specjalnym prezentuje się w akcji bardzo dobrze i przykuwa uwagę.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Earth's Dawn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Earth's Dawn Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce 630 GT lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
PC
PS4
XONE