Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 16:00

autor: Entelarmer

Age of Empires 4 na X019 - odliczanie do pokazu rozpoczęte?

Na oficjalnej stronie Age of Empires rozpoczęło się odliczanie do rozpoczęcia „kolejnej przygody” ze strategiczną serią. Kończy się ono w dniu rozpoczęcia imprezy X019, na której ma zostać pokazane Age of Empires IV.

Pierwsze szczegóły na temat Age of Empires IV poznamy w przyszłym tygodniu. - Age of Empires 4 na X019 - odliczanie do pokazu rozpoczęte? - wiadomość - 2019-11-08
Pierwsze szczegóły na temat Age of Empires IV poznamy w przyszłym tygodniu.

Kiedy w sierpniu 2017 roku zapowiedziano Age of Empires IV, nie spodziewaliśmy się, że na nową odsłonę serii Age of Empires przyjdzie czekać ponad 2 lata. Ba, wciąż nie wiemy, kiedy zadebiutuje ta produkcja. Jednak wkrótce możemy poznać odpowiedź na to pytanie. Na oficjalnej stronie cyklu rozpoczęło się tajemnicze odliczanie do „kolejnej przygody”, które zakończy się 14 listopada. Tego dnia rozpocznie się następny odcinek Inside Xbox, a wraz z nim konwent X019. Skądinąd wiemy, że w trakcie pokazu zobaczymy rozgrywkę z ponad 24 tytułów, a twórcy dawno zapowiadali, że jedną z prezentowanych gier będzie właśnie Age of Empires IV.

Prezentacja czwartego Age of Empires będzie jedną z głównych atrakcji X019 - Age of Empires 4 na X019 - odliczanie do pokazu rozpoczęte? - wiadomość - 2019-11-08
Prezentacja czwartego Age of Empires będzie jedną z głównych atrakcji X019

Skąd jednak pewność, że chodzi o prezentację czwartej gry z cyklu? W końcu można by to powiązać z Age of Empires II: Definitive Edition, które ma zadebiutować właśnie 14 listopada. Sęk w tym, że na oficjalnej stronie cyklu jest osobne odliczanie do premiery dwójki, kończące się nieco przed rozpoczęciem Xbox Inside. Ponadto wzmianka o „następnej przygodzie” zdaje się wskazywać na nową odsłonę serii. Nie chodzi też raczej o jeszcze nieujawnioną produkcję. W czerwcu Adam Isgreen (dyrektor kreatywny marki) dał do zrozumienia, że priorytetami są odświeżenie oryginalnej trylogii oraz czwarta odsłona serii. Co prawda, odnosiło się to do ewentualnego powrotu Age of Mythology, ale w tym kontekście wydaje się wątpliwe, by deweloperzy mogli pracować nad zupełnie nowym projektem.

Możemy więc z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że odliczanie dotyczy Age of Empires IV, które zobaczymy w pierwszym dniu X019. Pytanie tylko, co dokładnie zostanie pokazane w kolejnym odcinku Xbox Inside. Pierwszy gameplay? Zapewne. Data premiery? Możliwe. Zastanawia jednak, dlaczego mowa jest o „rozpoczęciu” nowej przygody – czyżby czwórka miała zadebiutować jednocześnie z nowym wydaniem Age of Empires II? Raczej nie, ale pewność zyskamy dopiero w przyszłym tygodniu.